Strona główna
  tajemnce ruzanca

Czytasz posty wyszukane dla frazy: tajemnce ruzanca

Temat: Duchowa Adopcja dziecka poczętego

1. Co to jest Duchowa Adopcja?
Duchowa Adopcja jest modlitwą wintencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej - radosnej, bolesnej, chwalebnej lub światła oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dobrowolnie wybrane dobre postanowienia.

u mnie...na karteczce która dostałam w parafii włąsnie w tym miejscu dopisane jest w nawiasie, ze chodzi o dziesiątke różańca, a dokladnie napisane jest tak "(Ojcze Nasz, 10xZdrowaś Mario, Chwała Ojcu)"...mozliwe, ze wszedzie inaczej hmm poza tym wszytsko to samo...:/ na religii przy temacie o Duchowej Adopcji tez mówione było, ze chodzi o dziesiatke różańca...przeciez "radosna" "chwalebna" "bolesna" "światła" to są części różańca a nie tajemnice...i w każdej z tych części jest po 5 tajemnic....wiec zgodnie z tym co jest napisane...nalezy odmawiać jedna dziesiątke...myślę, że własnie dla takich nieporozumień (malutkich:)) dodano ten nawias =)

Temat: Sakramenty i różaniec

Mam wrażenie, że nie poznałaś prawdziwego różańca, który jest skupiony na rozważaniu historii biblijnych, jak zwiastowanie Maryi, nawiedzenie Elżbiety, narodzenie Jezusa, ofiarowanie w Świątyni itd. Jeśli w centrum różańca nie są tajemnice chrystologiczne, to faktycznie jest to "odklepywanie".

Dla mnie Maryja to nie Izyda, co więcej - dla Biblii też na pewno nie (Łk 1:43).


Bardzo możliwe Aziz, ze nie wiem jaki jest głębszy sens rozanca

Ale sądze ,ze wielu katolików tez nie wie po co jest rozaniec.
I po prostu odklepują formulki , tak jak ja kiedys.

Rozaniec kojarzę wlasnie ze skupieniem się na osobie Maryi i to nie tej biblijnej, a tej wydumanej i wymyslonej przez ludzi.

Osobisie rozdzielam postac Maryi opisaną w Biblii, matke Pana Jezusa - od wizerunków rozpowszechnionych po naszej ziemi, od calego tego kultu Maryjnego.
Jakos ja nie moge połączyc tych dwóch Maryi- tej biblijnej i tej czczonej dzis przez ludzi.

No nic, to jest moja wlasna analiza i moj wlasny wniosek.

Oczywiscie ze wolę się trzymać biblijnego opisu - z pierwszej ręki, a nie z poźniejszych wyobrazeń o niej


Temat: Komunia Św. udzielana na stojąco i "na rękę"?

Tak myślałam sobie, że może byśmy wszyscy stworzyli nieustajaca modlitwę rożańcową za papieża, za Episkopat, za kapłanów.
Jak najbardziej popieram! Można by utworzyć wśród tradycjonalistów - forumowiczów kółko rożańcowe. Potrzebne jest 15 osób i prywatne zobowiązanie, że co dzień będzie się odmawiało jedną tajemnicę różańca, tj. 1 dziesiątkę w intencjach przewidzianych na dany miesiąc. Dla niezorientowanych: wymiana tajemnic odbywa się raz w miesiącu, otrzymuje się wówczas następną według kolejności tajemnicę.
Chciałabym również dodać, że modlitwa wspólnotowa ma nieporównywalnie większą moc niż indywidualna. Zachęcam gorąco.

Kto z Państwa reflektuje, proszę się wpisywać.
Temat: Pobyt w Sanktuarium
Niedawno pojechałem do Tyńca z zamiarem zanocowania w tamtejszym opactwie.Pomyślałem sobie,że trzeba coś zrobić z moim lenistwem.A że Benedyktyni są bardzo pracowici(benedyktyńska praca)to uznałem ,że będzie to dobre miejsce.Kiedy przyjechałem na miejsce udało mi się trochę wyciszyć ale coś było nie tak począwszy od noclegu na który nie było mnie stać.Tak za bardzo nie wiedziałem co mam dalej robić ale na szczęscie -na poczatku bardzo cicho-potem już tak bardzo konkretnie zacząłem 'mówić TY PROWADŹ'.Zaczęło się od tego że brat Gracjan ,którego pierewszy raz na oczy widziałem załatwił praktycznie darmowy nocleg 200 m od Sanktuarium w Łagiewnikach .Dziękuję bracie Gracjanie!Po przyjeździe do Łagiewnik praktycznie cały czas miałem w sercu 'TY PROWADŹ'.Drugiego dnia pobytu wyspowiadałem się.A Jezus pokazywał i leczył we mnie to co złe.Teraz kiedy dopadają mnie pokusy potrafię powiedzieć.Ja nie umiem ,nie mam siły TY PROWADŹ ,JEZU UFAM CI .I pokusy ustępują.Takim kulminacyjnym a jednocześnie ostatnim punktem pobytu była KORONKA do
BOŻEGO MIŁOSIERDZIA.Byłem juz zmęczony i wyjechałem z Łagiewnik przygnębiony ale to właśnie dało mi siłę potem(już nie jest tak,że wracam z pielgrzymki taki entuzjastyczny a potem znów wszystko do normy).Zacząłem dostrzegać to odmawiając bolesne tajemnice różańca(jeszcze zanim przyjechałem do Łagiewnik)Jak się zacząłem przybliżać do tego jak Jezus cierpiał, to modlitwa stawała się prawdziwie skuteczna.Np. odczuwałem taki paraliżujący strach z powodu tego co w zyciu zaniedbałem.A odmawiając pierwszą tajemnicę ,kiedy Jezus modlił sie w Ogrójcu,paraliżujacy strach znikał.Nie wiem czemu tak jest ale tak jest.

Szczęść BożeTemat: Koniec miesiaca rozancowego
Modlitwa różańcowa zawsze mi sprawiała powiem trudność , próbuję modlić się na różańcu a jak wyczytałam ...Zdrowaś Maryjo...są to słowa Anioła Gabriela . I to mnie zachęca . Jedno Zdrowaś to jedna róża złożona u stóp Maryi . Różaniec to kontemplacja z Maryją Osoby Jezusa i potężna broń przeciwko szatanowi . Ojciec Św. Jan Paweł II zachęcał wszystkich do odmawiania różańca , sam się na nim modlił i rozdawał różańce . Błogosławiony Ojciec Pio potrafił odmawiać dziennie 30 różańców bez Tajemnicy Światła , bo tą wprowadził póżniej Jan Paweł II . Różaniec jest to streszczenie Ewangelii i wstąpienie do Maryjnej szkoły , która jest modlitwą chrystologiczną . 150 razy Zdrowaś nawiązywano pierwotnie do 150 Psalmów . Teraz jest miesiąc pażdziernik zwany miesiącem różańcowym , gdzie wspólnie z wiernymi rozważa się Tajemnice Różańca . Jest to na pewno jedna z form modliwy kiedy stajemy u boku Maryi i przez Jej Serce rozważamy życie i obcujemy z Jezusem . Czy doświadczam pomocy Matki Bożej ? Sądzę , że tak ponieważ Maryja była i jest najlepszą uczennicą Pana Jezusa , dana nam przez św. Jana pod Krzyżem jest zatroskana jest o każdego z nas . Mając Maryję za nauczycielkę zawieść się nie mogę , od Niej uczę się miłości i proszę by mnie prowadziła do Jezusa .
Temat: MRRN
Hmmm... Na początku się zbieramy wszyscy w naszej salce MI Potem się modlimy albo coś sobie śpiewamy... No a następnie zaczyna się nasze spotkanie formacyjne, na którym rozważamy po kolei tajemnice różańca (czytamy cytaty z Pisma Świętego). Tego rocznym tematem naszych spotkań jest "Szkoła życia chrześcijańskiego". Na każdym spotkaniu mamy zadanie domowe, które ma czynić z nas coraz to lepszych chrześcijan. Ostatnim naszym zadaniem domowym jest odkrywanie we wszystkim łask Bożych. No i na początku formacji dzielimy się naszym zadaniem domowym typu jak nam poszło i czy je w ogóle odrobiliśmy czy też nie-jeżeli nie to dlaczego itd. Po podzieleniu się naszym zadaniem domowym ojciec moderator zabiera się za tłumaczenie kolejnego rozważania z Pisma (bądź też dokańcza rozważać poprzednią tajemnicę). No i tak schodzi około godzinę. Potem tam jeszcze ogłoszenia no i jakaś tam piosenka albo modlitwa na koniec.
Nie jest to tak sztywno ustalone bo często są jakieś zmiany np. najpierw ogłoszenia, piosenka i formacja. Oczywiście jest tak tylko w Lęborku. Chyba, że w innych miastach również jest tak samo ale raczej nie łączymy się w temacie z innymi wspólnotami z innych miast I tak to mniej więcej wygląda. A i w wakacje jeździmy na rekolekcje do Niepokalanowa. Ażeby nie płacić pełną kwotę urządzamy lęborską "Kawiarenkę Rycerską" (tylko nie pamiętam, w którym to miesiącu ale chyba maj )
No to by było na tyleTemat: Urlopowe plany.

Rekolekcje? Trochę o tym słyszałam. Chyba trwają tylko kilka dni.. takie rekolekcje ciszy?

są różne rekolekcje, rekolekcje w ciszy faktycznie trwają kilka dni, można też sobie pojechać na rekolekcje do sióstr zakonnych...
ja jade na rekolekcje formacyjne z oazy które trwają 15 dni i każdego dnia przeżywa się inną tajemnice różańca [tajemnice radosne, chwalebne i bolesne, niestety nie ma światła
Temat: O różańcu
Odmawiam bynajmniej czastke rozanca co dziennie,jestem w Matkach rozancowych.
Najlepiej i chetnie odmawiam rozaniec w plenerze, na spacerze,ale musze chodzic w ustronne miejsca,gdzie nie jezdza samochody,gdzie w miare mozna sie wyciszyc.

Natalko,na wszystko przyjdzie czas! spokojnie, jeszcze widocznie nie jest Twoj czas
na kontemplowanie tajemnic rozanca.Temat: Sakramenty i różaniec
Mam wrażenie, że nie poznałaś prawdziwego różańca, który jest skupiony na rozważaniu historii biblijnych, jak zwiastowanie Maryi, nawiedzenie Elżbiety, narodzenie Jezusa, ofiarowanie w Świątyni itd. Jeśli w centrum różańca nie są tajemnice chrystologiczne, to faktycznie jest to "odklepywanie".

Dla mnie Maryja to nie Izyda, co więcej - dla Biblii też na pewno nie (Łk 1:43).
Temat: co to znaczy PRZEBACZENIE w praktyce???
jest taki człowiek, który zranił mnie bardzo boleśnie. nie raz, nie dwa, ale wiele razy... do tego z premedytacją. przez ostatnie lata szukałem zemsty; jak mu dogryźć. nie potrafiłem przebaczyć, chociaż chciałem. 77 razy... taak... nie nie da się. rana była (jest?) zbyt głęboka i ciągle się jątrzyła.
poprzez ostatnie rekolekcje Bóg dokonał we mnie cudownej przemiany. po przyjeździe do domu nadal szukałem sposobu jak mu wybaczyć. postanowiłem, że odmówię w jego intencji jedną tajemnicę różańca dziennie. w momencie kiedy zacząłem modlitwę, jakby wszystko wywróciło się do góry nogami! nie ma! nie ma nic! nie ma rany, nie ma urazy!!! WSZYSTKO PRZESZłO! Bóg wlał we mnie niesamowity pokój serca. a jeszcze tak na dobrą sprawę nie dotarłem do połowy tej dziesiątki różańca. Bóg mnie uzdrowił. Nie zapomniałem tych wszystkich złych rzeczy, które wyrządził mi ten człowiek, ale nie myślę o nim już źle. Myślę o nim z życzliwością, co będzie dalej czas pokaże.Temat: Przedstaw się!
 Slawek, od pobytu w Medjugorie w 1999. roku odmawiam każdego dnia trzy tajemnice różańca, a od roku różańcowego, gdy nasz papież dodał czwartą-cztery. Jak mówiłem, nie robię tego zbyt dobrze, ale mam nadzieję, że Bóg przyjmie nawet taką niedoskonałą i często odklepaną modlitwę.

W pracy mam dużo czasu, więc odmawiam, jak jadę. W domu czasem jest trudniej, ale zawsze można wygospodarować godzinkę na odwiedzenie Pana Jezusa w kaplicy eucharystycznej i na modlitwę. Trzeba tylko chcieć.

Wielu z nas ogląda telewizor godzinami, wielu z nas godzinami siedzi przed komputerem. Ja nie oglądam telewizji praktycznie wcale, więc ten czas mogę przeznaczyć na modlitwę. Z komputerem gorzej, ale czasem po prostu trzeba go wyłączyć.

Dla mnie różaniec to taka <<liturgia godzin dla ubogich>>. Dzięki różańcowi każdy dzień to <<powtórka z Ewangelii>>, rozważanie życia Pana Jezusa, od poczęcia do śmierci, zmartwychwstania i zabrania Matki do Królestwa. Taka struktura, obowiązek narzucony sobie zmusza mnie także do tego, żeby zawsze poświęcić Bogu czas na rozmowę z Nim. Bez tego zapewne oszukiwałbym samego siebie, odmawiając pospiesznie <<paciorek>>, jakbym i tego nie zapomniał. Pozdrawiam.

31 października 2006 godz.:8:23 host:75.192.136.196
Temat: ="nd();" >OND Lubrza 2008
a ja mam ksiedza i kaze nam zdawac normlanie wszystko jak do pierwszej komuni : wierze w Boga,Ojcze Nasz, Zdrowaś Mario, pod Twoja Obrone, 10 przykazan Bożych, 5 sakramentow świętych, 3 cnoty Boskie , 6 prawd wiary, 5 warunków dobrej spowiedzi, 5 przykazan koscielnych, 7 grzechów glównych, stacje drogi krzyżowej, tajemnice różańca, 8 błogoslawienstw i sterscic każda Ewangelie i tak zapisywalam co drugie bo wszystkich mi sie nie chcialoTemat: Choral Śląski
Moim zdaniem opłaca się.

Wprawdzie są naleciałości śląskie, np tekst, melodia, czy sama harmonizacja oparta jest często na drobnych wartościach rytmicznych, (co wydaje się czasami niewygodne) ale za to bogata w różne wtrącenia.

W nowym wydaniu dostępne są dwa tomy.
I to pieśni przy pokropieniu, mszalne, na okres Adwentu, Bożego Narodzenia, pieśni wielkopostne pasyjne i pokutne, śpiewy na okres Zmartwychwstania Pańskiego, Eucharystyczne, Uwielbienia, do N.S.P.J.
II tom zawiera pieśni Maryjne, tajemnice Różańca ujęte w pieśni, do Świętych, pieśni w różnych okolicznościach, pieśni przygodne i "pieśni nowe"
III tom ma wyjść niebawem (miał wyjść już w lutym obecnego roku...) a będzie zawierał Pieśni za zmarłych, harmonizacje części stałych Mszy św., Śpiewy uświęcenia dnia, nabożeństwa i litanie.

Całość jest zrobiona "po śląsku", więc swoim duchem bardziej przypomina ryt protestancki, w przeciwieństwie do opracowań prof. Rączkowskiego, które mają zabarwienie rzymskie.

Całość opiera się na Śpiewniku Archidiecezji Katowickiej, więc tak jak wcześniej wspomniałem - w świetle ogólnopolskim mogą być różnice w tekstach i melodiach.Temat: Dziekuje Tobie, Boze
Panie, dziekuję Ci za wyznaczenie tak szybkiego terminu operacji (za tydzień) i dziękuję Ci za wszystkich, którzy niosą mnie swą modlitwą, za personel medyczny, w którym Ty sam, Panie "przepasałeś się, aby mi usługiwać". Dziękuję Ci za pokój, który mam w sercu, za wiarę moją i najbliższych mi osób, za to wspólne doświadczenie choroby na Twoją chwałę, bo budujące jedność między nami i rozpalające miłość, oczyszczajace to wszystko, co niepotrzebne w naszym życiu. Dziękuję Ci za tajemnice różańca, które stają się i moimi tajemnicami dziś w sposób szczególny... za wszystkie słowa, które są teraz szczególnym światłem na naszej drodze, w których jest moc i siła, które stają się w nas Ciałem... wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia. AmenTemat: Różaniec...

do tego pomysłu jestem tak przekonana jak do spowiedzi przez internet.. nie porównujmy dwóch tak skrajnych przykładów, różaniec to tylko FORMA modlitwy, jedna z wielu, nie każdy ją lubi czy potrafi sie na tym skupić ale powtarzam to tylko forma, natomiast spowiedź jest SAKRAMENTEM czyli czymś o wiele bardziej poważnym. Więc twoje porównanie moim zdaniem jest nie na miejscu i nie oddaje istoty rzeczy.

Ode mnie dwa słowa, po pierwsze nie jest to masowe zjawisko żeby roztaczać jakieś apokaliptyczne wizje, jeśli ktoś nie modli się na paciorkowym różańcu niech odlicza na palcach, dzwoni do radia się pomodlić, czy odlicza przy pomocy telefonu jeśli mu to pomaga w modlitwie nie widzę problemu, kwestia szczerości w modlitwie zależy TYLKO i wyłącznie od pokory serca i nastawienia duchowego osoby modlącej się, nie zależy od formy i od okoliczności, równie dobrze możemy stwierdzić że ktoś kto modli się w duchu w autobusie modli się "gorzej" od tego klęczącego w kościelnej ławce, a przecież czujemy że to absurd, stworzenie klimatu modlitwy to przede wszystkim osobiste nastawienie na doświadczenie Boga, forma jest tu drugorzędna.
Nie jestem jakoś entuzjastycznie nastawiona, ale pożyjemy zobaczymy, może ktoś dzięki temu nauczy się tajemnic różańca albo odczuje potrzebę pogłębienia swojej wiedzy na jego temat.Temat: Tygodniowa modlitwa za konkretną osobę
Elu, czy to źle, jeśli codziennie o godzinie 21 odśpiewamy Apel Jasnogórski? Dla mnie to też jakiś cud, bo godzinę podałam przez przypadek, potem padła propozycja Apelu i też w ogóle nie pomyślałam ani o Apelu, ani o dzisiejszym święcie - dopiero potem złożyłam wszystko w całość.
A co do modlitwy - modlę się codziennie - jedną Tajemnicę różańca za nas wszystkich - różnie to wypada, najczęściej wieczorem, ale nie zawsze "wytrzymuję". Kiedy mam wolny czas, biorę różaniec i modlę się. Póki się modlę, mam nadzieję.Temat: ulubiona modlitwa
[/bModlitwa to nie tylko słowa.
Modlitwa to przede wszystkim formacja duchowa, to odczytywanie woli Bożej w swoim zyciu.
Ale sama modlitwa może się przerodzić w dewocję, czyli w deklamację pięknych modlitewnych treści. Z owocu modlitwy ma wynikać pełnienie woli Bożej we wszystkich sferach i poziomach codzienngo życia.
Mnisi benedyktyńscy na czele ze św.Benedyktem mówią; : ..Ora et labora " to znaczy: ,,Módl się i pracuj".
Moimi ulubionymi modlitwami poza Mszą; św i brewiarzem są; :
Koronka do Bożego miłosierdzia , rozważanie tajemnic Różańca świętego, rozważanie drogi krzyżowej i litania do Najś.Imienia Jezus bo z niej dowiaduję sie to : Kim i jaki także dla mnie jest sam Pan Jezus, bo jak pisze św Łukasz w Dziejach Apostolskich cytując treść słów z przśśemowy św.Piotra Apostola: ,, I nie ma w żadnym innym zbawienia,gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibysmy być zbawieni" / Dz 4,12/
[/i]Temat: O szkole
My dziś mielismy niezbyt miły dzień.... Już na pierwszej lekcjii (polski) baba zrobiła nam durny sprawdzian z imiesłowa.... Oczywiście nikt o tym nie wiedział i nie był przygotowany Potem babka z chemii (za "złe zachowanie") zrobiła na kartkówkę.... z 2 tematów do przodu (zgadnijcie jakie będą oceny?? )... Jutro mamy sprawdzian z religii z Tajemnic Rózanca... (PYANIE: PO CHOLERĘ TO ZNAĆ NA PAMIĘĆ??)... W czwartek mamy sprawdzian z biologii.... a w poniedziałek z fizyki (ta baba to stara jedza....)....
I kto tu powie, że szkoła jest rajem???[/b]Temat: Szkoła
Ja dzisiaj mialem tylko 2 lekcje W dodatku minely dosc szybko Na religi bylem pytany z... tajemnic rozanca Oczywiscie 5 wpadlo
Gorzej, ze coraz gorzej sie czuje, glowa za chwile mi chyba peknie, a gradlo z trudem przepuszcza kolejne porcje sliny No ale jutro mam wolne Klasa jedzie na kulig, ja siedze w domuTemat: Religia w szkoleZ czasem zacząłem mieć nieprzyjemności z tego powodu ze strony moich rówieśników, zaczęły się różne przezwiska, brak zrozumienia (wyszydzali nawet chłopaka, który wyznawał odłam protestancki, a nie katolicki, jak oni). Te głęboko wierzące, praktykujące dzieciaki nie respektowały nauczań Biblii, co świadczy jedynie o ich braku zrozumienia przekazywanych treści, tudzież braku wiary w to, czego są nauczane, trzeba dodać, że były to osoby pochodzące z "bardzo dobrych" domów.


W pełni się zgodzę - dowodzi to nieskuteczności z jaką są wpajane zasady wiary. Dzieciaki umieją wyrecytować wszystkie tajemnice różańca, akty wiary, stacje drogi krzyżowej, kilka modlitw, dwunastu apostołów, czasem nawet żywoty ważniejszych świętych, ale uszanować cudzej religijności - ni w ząb. A brak szacunku do cudzej religijności oznacza de facto brak własnej.Ja, mimo że nie byłem (nadal nie jestem) osobą religijną, to mój kręgosłup moralny był o wiele bardziej stabilny niż u tych dzieciaków, które na tytułowe zajęcia chodziły. Mam nadzieję, że udało mi się przekazać myśli, które kłebią mi się w głowie :]


Mam dokładnie takie samo wrażenie odnośnie swojej osoby - mam to szczęście, że mój kręgosłup moralny, może nie idealny, ale jednak jest i dobrze się trzyma. Czego nie można rzec o niektórych znajomych katolikach.Temat: STOP DLA ZLA !!!
Kaziemierzu, nie żartuj sobie tak okrutnie z tymi niezmiennymi zasadami.

Papież JP II, którego tak lubisz, zmienił:

--- tajemnice różańca

--- katechizm

--- prawo kanoniczne

--- zwyczaje papieskie (przysięga na wierność Kościołowi, oklaski podczas homilii, przyjmowanie potępionych bractw)

--- przykazania Kościelne (cztery wersje w ciągu 10 lat)

--- praktyki postne

--- udział kobiet w liturgii (ministrantki, lektorki, szafarki)

--- przyjęcie żonatych kapłanów anglikańskich na łono Kościoła, które to łono znało od ponad czterystu lat tylko zasadę celibatu.

Wymieniłem tylko ostatnio zmienione (przez 25 lat) elementy niezmiennego nauczania. Piszesz o zasadach, ale o jakich właściwie zasadach wiary myślisz. Przez 2000 lat zmieniono naprawdę znacznie więcej, niż przez ostatnich 25 lat i niekiedy były to zmiany rewolucyjne (np. proces obrazoburców).

Chrześcijaństwo trwa dzięki zmianom, a głoszona niezmienność jest mitem. Aggiornamento, Kazimierzu, aggiornamento, memento, memento, demento, momento demento.Temat: Intencje różańcowe
Witajcie nie wiem czy tu jeszcze ktoś zagląda, ale mam taką nadzieję
Oczywiście mimo, iż się tu nie pojawiam staram sie sumiennie odmawiać swoją tajemnicę różańca ( różnie mi to wychodzi no ale cóż) ale tu nie o tym... mam prośbę, żeby intencja majowa, tzn. od 15 maja obejmowała wszystkich tych, którzy ostatnimi czasy wyjechali na emigrację, nie wiem czy się nad tym rozpisywać, Bóg wie o co chodzi... może za nich i za ich rodziny, zwłaszcza jeśli zostały w kraju, niech dobry Bóg ma ich w swojej opiece i oby nigdy o Nim nie zapomnieli
Z góry dziękuję za przychylne potraktowanie mojej prośby niech Wam wszystkim również Bóg błogosławi:) papaTemat: Urodziny

Czyli ja jestem ta mniejsza część ^^
" A mój najgorszy prezent jaki dostałam to talia kart... to różańca... wszystkie te tajemnice czy jakoś tak i inne pierdółki

W sumie brzmi ciekawie...ale prezent pewnie od babci, co?
Temat: Zapraszam do modlitwy różańcowej
Już o tym pisałem ale może nieco bardziej sprecyzuję.

Na początku trzeba zebrać 20 osób.

Każdej przydziela się jedną tajemnice różańca, którą odmawia codziennie.(1 x Ojcze Nasz + 10 x Zdrowaś Marjo). Dodajemy do tego intencje + krótkie rozważanie danej tajemnicy.

Tak więc cała grupa różańcowa codziennie odmawia cały różaniec.

Co miesiąc zmienia się intencje modlitewna naszej grupy oraz poszczególna tajemnica każdego.Np. Jeżeli w tym miesiącu przypadło Ci odmawiać "Chrzest w Jordanie..."to w natępnym bedziesz mieć "Głoszenie Królestwa... itd. Intencje ustala szef grupy czyli Daidoss, no chyba że jakoś inaczej będziemy to ustalać.:coo:


Łączy nas nie tylko wspólne odmawianie modlitw i jedna intencja, lecz również treść medytacji, które proponujemy naszym członkom co miesiąc

Daidoss czy mnie też policzyłeś ? Jeśli nie - to mnie policz.Temat: 15 października
Informacja o tegorocznych obchodach Dnia Dziecka Utraconego:
http://poronienie.pl/ogloszenia_15102009.html

Szczególnie zachęcam do rozpropagowania broszury zawierającej rozważania do czytań niedzielnych, modlitwy powszechne, rozważania tajemnic Różańca:
http://poronienie.pl/e_broszura_2009.pdf
Można podrzucić znajomym kapłanom.Temat: demonstracja sprzeciwu wobec powolania Giertycha na szefaMEN
Hmmm...
Ja tam chodziłam na religię w liceum, zajęcia miałam z księżmi i uczyli nas tylko o religii chrześcijańskiej...
A w czwartej klasie była ogólnie powtórka z podstawówki - 10przykazań, 8błogosławieństw, tajemnice różańca świętego itp. po to, aby zaliczyć nauki przedmałżeńskie...
Nie przypominam sobie, abyśmy mówili o innych religiach, a co dopiero o genezie ich powstania, problematyce i prawach...

PS: jak tam protest? Czytałam, że było ok 100 osób?
Temat: Humor lekcyjny
Sprawdziany to fantastyczna sprawa i dajaca do myslenia gdyż mozna dowiedzieć się wspaniałych rzeczy :P
Dzis troszke zaprezentujemy takich ciekawostek:Otóż

Zawsze wydawało mi sie że Pan Jezus w Kanie Galilejskiej dokonał cudu przemienienia wody w wino a nie ROZMNOZENIA wina :roll: cóz mozna się zastanawiać czy słowo rozmnozenie a przemienienie to jedno i to samo:)

Kolejna ciekawostka dotyczy pytania: Jak inaczej nazywa się Święto Ofiarowania Pańskiego = i znów wiedza stała sie porazajaca otrzymujemy odpowiedźi = Św. Paschy, Trzech króli, czy Matki Bożej Fatimskiej :shock:

Zawsze wydawac by śie mogło ze jedna s Tajemnic różańca to odnalezienie Pana Jezusa w Światyni a nie Odnalezienie Pana Jezusa w Ogrojcu

Morał : Repeticio, repeticio, repeticio

Do przeczytania znów :)
Temat: wystawa filatelistyczna w woj. slaskim
witam ponownie,
wystawa trwała 1 dzień; była to raczej mini wystawa ale w dostojnym otoczeniu (w baszcie) z widokiem na żółtą łąkę usiana mleczami.
Przedstawiono filatelistykę tematyczna, w postaci religijnych motywow.
Zbiorki dosyc interesujace, typu tajemnice rozanca, krzyze nad miastem, zwiastowanie NMP, JPII, etc. Na miejscu mozna bylo porozmawiac z wystawcami (3 osoby) i kupic male zbiorki tematyczne. Jesli dobrze pamietam, to zbiorki byly autorstwa Pana Szyguły z Zabrza czy Rudy Śląskiej. Przy poruszeniu tematu pseudowinietek, jak to okreslil kiedys astaron, to odnioslem wrazenie ze wszyscy nabrali wody w usta, chyba dlatego ze sami je sprzedawali. Na przyklad tradycyjna juz Angola ze zeskanowanymi pieczatkami.
Temat: Zapraszam do modlitwy różańcowej


Każdej przydziela się jedną tajemnice różańca, którą odmawia codziennie.(1 x Ojcze Nasz + 10 x Zdrowaś Marjo). Dodajemy do tego intencje + krótkie rozważanie danej tajemnicy.
Łączy nas nie tylko wspólne odmawianie modlitw i jedna intencja, lecz również treść medytacji, które proponujemy naszym członkom co miesiąc

Daidoss-ie czy będziemy mieli również te krótkie rozważania (medytacje)do każdej tajemnicy czy też każdy sam w swoim zakresie ?Temat: Budowa Kościoła Parafialnego
w naszej parafii budowa kościoła już się zakończyła 9kilkanaście lat temu), ale jakieś remonty, typu nowe ogrzewanie, czy coś zawsze są...
I przykładowo; tzw. kolekta fundacyjna - można z kościoła zabrać koperty podpisane, ze to 'na instalację ogrzewania' - w środku kartka, gdzie można wpisać m.in. nazwisko parafianina.. włożyć pieniążki.. i raz w miesiącu jest zbierana... - jak ktoś wrzuci kopertę w inną niedzielę, też nie ma problemu.. bo wiadomo, na jaki to jest cel

Ostatnio mieliśmy robione mozaiki Tajemnic Różańca - najpierw był pomysł, spotkał się z pozytywną reakcją parafian.. powstały projekty i każdy mógł zasponsorować mozaikę (cena była oczywiście określona) - jedna osoba, grupa parafialna, czy np. grono sąsiadów z jednej klatki.. Dowolnie... I kto jest sponsorem danej "tajemnicy".. jest zapisane w księgach parafialnych - jest to wspólna tajemnica ofiarodawcy i Proboszcza. Z tego co wiem, sprawdziło się, bo 23 mozaiki bardzo szybko znalazły sponsorów

myślę, ze coś takiego można zrobić też przy stacjach Drogi Krzyżowej...
(bo mnie się też nie podobają tabliczki, że sponsorem jest Pan Iksiński )Temat: zapytanko;)

(ja na przykład nigdy nie spotkałem się z Dziećmi Maryi, więc nie mam bladego pojęcia, z czym to się je), a pytanie zostało zadane na forum Oazy.
Ja byłam we wspólnocie Dzieci Maryi od 4 do 8 klasy podstawówki i chyba z 5 razy na rekolekcjach DM, które prawdę powiedziawszy od oazowych różniły się tylko długością - trwały z przyjazdem i odjazdem 9 dni, w które jakoś wpychało się 15 tajemnic różańcaTemat: Koło Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych
Dzisiaj została odprawiona Msza Święta, którą wznowiliśmy działalność duszpasterską Koła Przyjaciół Dzieci Niezwykłych.
Mamy pod opieką dziewiątkę sympatycznych młodych ludzi, z których sześciu przygotujemy w tym roku do przyjęcia sakramentu bierzmowania, a Dominik przyjmie po raz pierwszy Chrystusa ukrytego pod postacią chleba.
Na wspólnej Mszy Swiętej spotykamy się raz w miesiącu. Dzisiejszą celebrował o. Augustyn, a słowo do wszystkich wygłosił o. dk. Dacjusz, który tanecznym krokiem (podczas mszy!!! ; )
krążył między dziećmi i ich rodzicami wyjaśniając tajemnicę rózańca świętego.

Poza Mszą, w ramach Koła, odbywają się spotkania indywidualne (co najmniej raz w tygodniu) i nieindywidualne czasem rzadziej, czasem częściej
Korzystając z okazji pozdrawiam wszystkich niezwykłych
Pokój i dobroĆTemat: offtop.
^Czemu ?

Ja tydzień temu miałam z chemi..
A na cały tydzień mam już nauki..
Pon-> z Religii->Tajemnice różanca
Wt.-> spr. z : bilogii i historii
Śr.-> Niemiecki
Czw->na Bilogie .. może pytać
Piątek -> Fizyka,Chemia...

I na dodatek do poniedziałku muszę przeczytać 106 st