Strona główna
  tajemnce ruzanca

Czytasz posty wyszukane dla frazy: tajemnce ruzanca

Temat: Duchowa Adopcja dziecka poczętego

1. Co to jest Duchowa Adopcja?
Duchowa Adopcja jest modlitwą wintencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej - radosnej, bolesnej, chwalebnej lub światła oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dobrowolnie wybrane dobre postanowienia.

u mnie...na karteczce która dostałam w parafii włąsnie w tym miejscu dopisane jest w nawiasie, ze chodzi o dziesiątke różańca, a dokladnie napisane jest tak "(Ojcze Nasz, 10xZdrowaś Mario, Chwała Ojcu)"...mozliwe, ze wszedzie inaczej hmm poza tym wszytsko to samo...:/ na religii przy temacie o Duchowej Adopcji tez mówione było, ze chodzi o dziesiatke różańca...przeciez "radosna" "chwalebna" "bolesna" "światła" to są części różańca a nie tajemnice...i w każdej z tych części jest po 5 tajemnic....wiec zgodnie z tym co jest napisane...nalezy odmawiać jedna dziesiątke...myślę, że własnie dla takich nieporozumień (malutkich:)) dodano ten nawias =)

Temat: Sakramenty i różaniec

Mam wrażenie, że nie poznałaś prawdziwego różańca, który jest skupiony na rozważaniu historii biblijnych, jak zwiastowanie Maryi, nawiedzenie Elżbiety, narodzenie Jezusa, ofiarowanie w Świątyni itd. Jeśli w centrum różańca nie są tajemnice chrystologiczne, to faktycznie jest to "odklepywanie".

Dla mnie Maryja to nie Izyda, co więcej - dla Biblii też na pewno nie (Łk 1:43).


Bardzo możliwe Aziz, ze nie wiem jaki jest głębszy sens rozanca

Ale sądze ,ze wielu katolików tez nie wie po co jest rozaniec.
I po prostu odklepują formulki , tak jak ja kiedys.

Rozaniec kojarzę wlasnie ze skupieniem się na osobie Maryi i to nie tej biblijnej, a tej wydumanej i wymyslonej przez ludzi.

Osobisie rozdzielam postac Maryi opisaną w Biblii, matke Pana Jezusa - od wizerunków rozpowszechnionych po naszej ziemi, od calego tego kultu Maryjnego.
Jakos ja nie moge połączyc tych dwóch Maryi- tej biblijnej i tej czczonej dzis przez ludzi.

No nic, to jest moja wlasna analiza i moj wlasny wniosek.

Oczywiscie ze wolę się trzymać biblijnego opisu - z pierwszej ręki, a nie z poźniejszych wyobrazeń o niej


Temat: Komunia Św. udzielana na stojąco i "na rękę"?

Tak myślałam sobie, że może byśmy wszyscy stworzyli nieustajaca modlitwę rożańcową za papieża, za Episkopat, za kapłanów.
Jak najbardziej popieram! Można by utworzyć wśród tradycjonalistów - forumowiczów kółko rożańcowe. Potrzebne jest 15 osób i prywatne zobowiązanie, że co dzień będzie się odmawiało jedną tajemnicę różańca, tj. 1 dziesiątkę w intencjach przewidzianych na dany miesiąc. Dla niezorientowanych: wymiana tajemnic odbywa się raz w miesiącu, otrzymuje się wówczas następną według kolejności tajemnicę.
Chciałabym również dodać, że modlitwa wspólnotowa ma nieporównywalnie większą moc niż indywidualna. Zachęcam gorąco.

Kto z Państwa reflektuje, proszę się wpisywać.
Temat: Pobyt w Sanktuarium
Niedawno pojechałem do Tyńca z zamiarem zanocowania w tamtejszym opactwie.Pomyślałem sobie,że trzeba coś zrobić z moim lenistwem.A że Benedyktyni są bardzo pracowici(benedyktyńska praca)to uznałem ,że będzie to dobre miejsce.Kiedy przyjechałem na miejsce udało mi się trochę wyciszyć ale coś było nie tak począwszy od noclegu na który nie było mnie stać.Tak za bardzo nie wiedziałem co mam dalej robić ale na szczęscie -na poczatku bardzo cicho-potem już tak bardzo konkretnie zacząłem 'mówić TY PROWADŹ'.Zaczęło się od tego że brat Gracjan ,którego pierewszy raz na oczy widziałem załatwił praktycznie darmowy nocleg 200 m od Sanktuarium w Łagiewnikach .Dziękuję bracie Gracjanie!Po przyjeździe do Łagiewnik praktycznie cały czas miałem w sercu 'TY PROWADŹ'.Drugiego dnia pobytu wyspowiadałem się.A Jezus pokazywał i leczył we mnie to co złe.Teraz kiedy dopadają mnie pokusy potrafię powiedzieć.Ja nie umiem ,nie mam siły TY PROWADŹ ,JEZU UFAM CI .I pokusy ustępują.Takim kulminacyjnym a jednocześnie ostatnim punktem pobytu była KORONKA do
BOŻEGO MIŁOSIERDZIA.Byłem juz zmęczony i wyjechałem z Łagiewnik przygnębiony ale to właśnie dało mi siłę potem(już nie jest tak,że wracam z pielgrzymki taki entuzjastyczny a potem znów wszystko do normy).Zacząłem dostrzegać to odmawiając bolesne tajemnice różańca(jeszcze zanim przyjechałem do Łagiewnik)Jak się zacząłem przybliżać do tego jak Jezus cierpiał, to modlitwa stawała się prawdziwie skuteczna.Np. odczuwałem taki paraliżujący strach z powodu tego co w zyciu zaniedbałem.A odmawiając pierwszą tajemnicę ,kiedy Jezus modlił sie w Ogrójcu,paraliżujacy strach znikał.Nie wiem czemu tak jest ale tak jest.

Szczęść BożeTemat: Koniec miesiaca rozancowego
Modlitwa różańcowa zawsze mi sprawiała powiem trudność , próbuję modlić się na różańcu a jak wyczytałam ...Zdrowaś Maryjo...są to słowa Anioła Gabriela . I to mnie zachęca . Jedno Zdrowaś to jedna róża złożona u stóp Maryi . Różaniec to kontemplacja z Maryją Osoby Jezusa i potężna broń przeciwko szatanowi . Ojciec Św. Jan Paweł II zachęcał wszystkich do odmawiania różańca , sam się na nim modlił i rozdawał różańce . Błogosławiony Ojciec Pio potrafił odmawiać dziennie 30 różańców bez Tajemnicy Światła , bo tą wprowadził póżniej Jan Paweł II . Różaniec jest to streszczenie Ewangelii i wstąpienie do Maryjnej szkoły , która jest modlitwą chrystologiczną . 150 razy Zdrowaś nawiązywano pierwotnie do 150 Psalmów . Teraz jest miesiąc pażdziernik zwany miesiącem różańcowym , gdzie wspólnie z wiernymi rozważa się Tajemnice Różańca . Jest to na pewno jedna z form modliwy kiedy stajemy u boku Maryi i przez Jej Serce rozważamy życie i obcujemy z Jezusem . Czy doświadczam pomocy Matki Bożej ? Sądzę , że tak ponieważ Maryja była i jest najlepszą uczennicą Pana Jezusa , dana nam przez św. Jana pod Krzyżem jest zatroskana jest o każdego z nas . Mając Maryję za nauczycielkę zawieść się nie mogę , od Niej uczę się miłości i proszę by mnie prowadziła do Jezusa .
Temat: MRRN
Hmmm... Na początku się zbieramy wszyscy w naszej salce MI Potem się modlimy albo coś sobie śpiewamy... No a następnie zaczyna się nasze spotkanie formacyjne, na którym rozważamy po kolei tajemnice różańca (czytamy cytaty z Pisma Świętego). Tego rocznym tematem naszych spotkań jest "Szkoła życia chrześcijańskiego". Na każdym spotkaniu mamy zadanie domowe, które ma czynić z nas coraz to lepszych chrześcijan. Ostatnim naszym zadaniem domowym jest odkrywanie we wszystkim łask Bożych. No i na początku formacji dzielimy się naszym zadaniem domowym typu jak nam poszło i czy je w ogóle odrobiliśmy czy też nie-jeżeli nie to dlaczego itd. Po podzieleniu się naszym zadaniem domowym ojciec moderator zabiera się za tłumaczenie kolejnego rozważania z Pisma (bądź też dokańcza rozważać poprzednią tajemnicę). No i tak schodzi około godzinę. Potem tam jeszcze ogłoszenia no i jakaś tam piosenka albo modlitwa na koniec.
Nie jest to tak sztywno ustalone bo często są jakieś zmiany np. najpierw ogłoszenia, piosenka i formacja. Oczywiście jest tak tylko w Lęborku. Chyba, że w innych miastach również jest tak samo ale raczej nie łączymy się w temacie z innymi wspólnotami z innych miast I tak to mniej więcej wygląda. A i w wakacje jeździmy na rekolekcje do Niepokalanowa. Ażeby nie płacić pełną kwotę urządzamy lęborską "Kawiarenkę Rycerską" (tylko nie pamiętam, w którym to miesiącu ale chyba maj )
No to by było na tyleTemat: Urlopowe plany.

Rekolekcje? Trochę o tym słyszałam. Chyba trwają tylko kilka dni.. takie rekolekcje ciszy?

są różne rekolekcje, rekolekcje w ciszy faktycznie trwają kilka dni, można też sobie pojechać na rekolekcje do sióstr zakonnych...
ja jade na rekolekcje formacyjne z oazy które trwają 15 dni i każdego dnia przeżywa się inną tajemnice różańca [tajemnice radosne, chwalebne i bolesne, niestety nie ma światła
Temat: O różańcu
Odmawiam bynajmniej czastke rozanca co dziennie,jestem w Matkach rozancowych.
Najlepiej i chetnie odmawiam rozaniec w plenerze, na spacerze,ale musze chodzic w ustronne miejsca,gdzie nie jezdza samochody,gdzie w miare mozna sie wyciszyc.

Natalko,na wszystko przyjdzie czas! spokojnie, jeszcze widocznie nie jest Twoj czas
na kontemplowanie tajemnic rozanca.Temat: Sakramenty i różaniec
Mam wrażenie, że nie poznałaś prawdziwego różańca, który jest skupiony na rozważaniu historii biblijnych, jak zwiastowanie Maryi, nawiedzenie Elżbiety, narodzenie Jezusa, ofiarowanie w Świątyni itd. Jeśli w centrum różańca nie są tajemnice chrystologiczne, to faktycznie jest to "odklepywanie".

Dla mnie Maryja to nie Izyda, co więcej - dla Biblii też na pewno nie (Łk 1:43).
Temat: co to znaczy PRZEBACZENIE w praktyce???
jest taki człowiek, który zranił mnie bardzo boleśnie. nie raz, nie dwa, ale wiele razy... do tego z premedytacją. przez ostatnie lata szukałem zemsty; jak mu dogryźć. nie potrafiłem przebaczyć, chociaż chciałem. 77 razy... taak... nie nie da się. rana była (jest?) zbyt głęboka i ciągle się jątrzyła.
poprzez ostatnie rekolekcje Bóg dokonał we mnie cudownej przemiany. po przyjeździe do domu nadal szukałem sposobu jak mu wybaczyć. postanowiłem, że odmówię w jego intencji jedną tajemnicę różańca dziennie. w momencie kiedy zacząłem modlitwę, jakby wszystko wywróciło się do góry nogami! nie ma! nie ma nic! nie ma rany, nie ma urazy!!! WSZYSTKO PRZESZłO! Bóg wlał we mnie niesamowity pokój serca. a jeszcze tak na dobrą sprawę nie dotarłem do połowy tej dziesiątki różańca. Bóg mnie uzdrowił. Nie zapomniałem tych wszystkich złych rzeczy, które wyrządził mi ten człowiek, ale nie myślę o nim już źle. Myślę o nim z życzliwością, co będzie dalej czas pokaże.Temat: Przedstaw się!
 Slawek, od pobytu w Medjugorie w 1999. roku odmawiam każdego dnia trzy tajemnice różańca, a od roku różańcowego, gdy nasz papież dodał czwartą-cztery. Jak mówiłem, nie robię tego zbyt dobrze, ale mam nadzieję, że Bóg przyjmie nawet taką niedoskonałą i często odklepaną modlitwę.

W pracy mam dużo czasu, więc odmawiam, jak jadę. W domu czasem jest trudniej, ale zawsze można wygospodarować godzinkę na odwiedzenie Pana Jezusa w kaplicy eucharystycznej i na modlitwę. Trzeba tylko chcieć.

Wielu z nas ogląda telewizor godzinami, wielu z nas godzinami siedzi przed komputerem. Ja nie oglądam telewizji praktycznie wcale, więc ten czas mogę przeznaczyć na modlitwę. Z komputerem gorzej, ale czasem po prostu trzeba go wyłączyć.

Dla mnie różaniec to taka <<liturgia godzin dla ubogich>>. Dzięki różańcowi każdy dzień to <<powtórka z Ewangelii>>, rozważanie życia Pana Jezusa, od poczęcia do śmierci, zmartwychwstania i zabrania Matki do Królestwa. Taka struktura, obowiązek narzucony sobie zmusza mnie także do tego, żeby zawsze poświęcić Bogu czas na rozmowę z Nim. Bez tego zapewne oszukiwałbym samego siebie, odmawiając pospiesznie <<paciorek>>, jakbym i tego nie zapomniał. Pozdrawiam.

31 października 2006 godz.:8:23 host:75.192.136.196
Temat: ="nd();" >OND Lubrza 2008
a ja mam ksiedza i kaze nam zdawac normlanie wszystko jak do pierwszej komuni : wierze w Boga,Ojcze Nasz, Zdrowaś Mario, pod Twoja Obrone, 10 przykazan Bożych, 5 sakramentow świętych, 3 cnoty Boskie , 6 prawd wiary, 5 warunków dobrej spowiedzi, 5 przykazan koscielnych, 7 grzechów glównych, stacje drogi krzyżowej, tajemnice różańca, 8 błogoslawienstw i sterscic każda Ewangelie i tak zapisywalam co drugie bo wszystkich mi sie nie chcialoTemat: Choral Śląski
Moim zdaniem opłaca się.

Wprawdzie są naleciałości śląskie, np tekst, melodia, czy sama harmonizacja oparta jest często na drobnych wartościach rytmicznych, (co wydaje się czasami niewygodne) ale za to bogata w różne wtrącenia.

W nowym wydaniu dostępne są dwa tomy.
I to pieśni przy pokropieniu, mszalne, na okres Adwentu, Bożego Narodzenia, pieśni wielkopostne pasyjne i pokutne, śpiewy na okres Zmartwychwstania Pańskiego, Eucharystyczne, Uwielbienia, do N.S.P.J.
II tom zawiera pieśni Maryjne, tajemnice Różańca ujęte w pieśni, do Świętych, pieśni w różnych okolicznościach, pieśni przygodne i "pieśni nowe"
III tom ma wyjść niebawem (miał wyjść już w lutym obecnego roku...) a będzie zawierał Pieśni za zmarłych, harmonizacje części stałych Mszy św., Śpiewy uświęcenia dnia, nabożeństwa i litanie.

Całość jest zrobiona "po śląsku", więc swoim duchem bardziej przypomina ryt protestancki, w przeciwieństwie do opracowań prof. Rączkowskiego, które mają zabarwienie rzymskie.

Całość opiera się na Śpiewniku Archidiecezji Katowickiej, więc tak jak wcześniej wspomniałem - w świetle ogólnopolskim mogą być różnice w tekstach i melodiach.Temat: Dziekuje Tobie, Boze
Panie, dziekuję Ci za wyznaczenie tak szybkiego terminu operacji (za tydzień) i dziękuję Ci za wszystkich, którzy niosą mnie swą modlitwą, za personel medyczny, w którym Ty sam, Panie "przepasałeś się, aby mi usługiwać". Dziękuję Ci za pokój, który mam w sercu, za wiarę moją i najbliższych mi osób, za to wspólne doświadczenie choroby na Twoją chwałę, bo budujące jedność między nami i rozpalające miłość, oczyszczajace to wszystko, co niepotrzebne w naszym życiu. Dziękuję Ci za tajemnice różańca, które stają się i moimi tajemnicami dziś w sposób szczególny... za wszystkie słowa, które są teraz szczególnym światłem na naszej drodze, w których jest moc i siła, które stają się w nas Ciałem... wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia. AmenTemat: Różaniec...

do tego pomysłu jestem tak przekonana jak do spowiedzi przez internet.. nie porównujmy dwóch tak skrajnych przykładów, różaniec to tylko FORMA modlitwy, jedna z wielu, nie każdy ją lubi czy potrafi sie na tym skupić ale powtarzam to tylko forma, natomiast spowiedź jest SAKRAMENTEM czyli czymś o wiele bardziej poważnym. Więc twoje porównanie moim zdaniem jest nie na miejscu i nie oddaje istoty rzeczy.

Ode mnie dwa słowa, po pierwsze nie jest to masowe zjawisko żeby roztaczać jakieś apokaliptyczne wizje, jeśli ktoś nie modli się na paciorkowym różańcu niech odlicza na palcach, dzwoni do radia się pomodlić, czy odlicza przy pomocy telefonu jeśli mu to pomaga w modlitwie nie widzę problemu, kwestia szczerości w modlitwie zależy TYLKO i wyłącznie od pokory serca i nastawienia duchowego osoby modlącej się, nie zależy od formy i od okoliczności, równie dobrze możemy stwierdzić że ktoś kto modli się w duchu w autobusie modli się "gorzej" od tego klęczącego w kościelnej ławce, a przecież czujemy że to absurd, stworzenie klimatu modlitwy to przede wszystkim osobiste nastawienie na doświadczenie Boga, forma jest tu drugorzędna.
Nie jestem jakoś entuzjastycznie nastawiona, ale pożyjemy zobaczymy, może ktoś dzięki temu nauczy się tajemnic różańca albo odczuje potrzebę pogłębienia swojej wiedzy na jego temat.Temat: Tygodniowa modlitwa za konkretną osobę
Elu, czy to źle, jeśli codziennie o godzinie 21 odśpiewamy Apel Jasnogórski? Dla mnie to też jakiś cud, bo godzinę podałam przez przypadek, potem padła propozycja Apelu i też w ogóle nie pomyślałam ani o Apelu, ani o dzisiejszym święcie - dopiero potem złożyłam wszystko w całość.
A co do modlitwy - modlę się codziennie - jedną Tajemnicę różańca za nas wszystkich - różnie to wypada, najczęściej wieczorem, ale nie zawsze "wytrzymuję". Kiedy mam wolny czas, biorę różaniec i modlę się. Póki się modlę, mam nadzieję.Temat: ulubiona modlitwa
[/bModlitwa to nie tylko słowa.
Modlitwa to przede wszystkim formacja duchowa, to odczytywanie woli Bożej w swoim zyciu.
Ale sama modlitwa może się przerodzić w dewocję, czyli w deklamację pięknych modlitewnych treści. Z owocu modlitwy ma wynikać pełnienie woli Bożej we wszystkich sferach i poziomach codzienngo życia.
Mnisi benedyktyńscy na czele ze św.Benedyktem mówią; : ..Ora et labora " to znaczy: ,,Módl się i pracuj".
Moimi ulubionymi modlitwami poza Mszą; św i brewiarzem są; :
Koronka do Bożego miłosierdzia , rozważanie tajemnic Różańca świętego, rozważanie drogi krzyżowej i litania do Najś.Imienia Jezus bo z niej dowiaduję sie to : Kim i jaki także dla mnie jest sam Pan Jezus, bo jak pisze św Łukasz w Dziejach Apostolskich cytując treść słów z przśśemowy św.Piotra Apostola: ,, I nie ma w żadnym innym zbawienia,gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibysmy być zbawieni" / Dz 4,12/
[/i]Temat: O szkole
My dziś mielismy niezbyt miły dzień.... Już na pierwszej lekcjii (polski) baba zrobiła nam durny sprawdzian z imiesłowa.... Oczywiście nikt o tym nie wiedział i nie był przygotowany Potem babka z chemii (za "złe zachowanie") zrobiła na kartkówkę.... z 2 tematów do przodu (zgadnijcie jakie będą oceny?? )... Jutro mamy sprawdzian z religii z Tajemnic Rózanca... (PYANIE: PO CHOLERĘ TO ZNAĆ NA PAMIĘĆ??)... W czwartek mamy sprawdzian z biologii.... a w poniedziałek z fizyki (ta baba to stara jedza....)....
I kto tu powie, że szkoła jest rajem???[/b]Temat: Szkoła
Ja dzisiaj mialem tylko 2 lekcje W dodatku minely dosc szybko Na religi bylem pytany z... tajemnic rozanca Oczywiscie 5 wpadlo
Gorzej, ze coraz gorzej sie czuje, glowa za chwile mi chyba peknie, a gradlo z trudem przepuszcza kolejne porcje sliny No ale jutro mam wolne Klasa jedzie na kulig, ja siedze w domuTemat: Religia w szkoleZ czasem zacząłem mieć nieprzyjemności z tego powodu ze strony moich rówieśników, zaczęły się różne przezwiska, brak zrozumienia (wyszydzali nawet chłopaka, który wyznawał odłam protestancki, a nie katolicki, jak oni). Te głęboko wierzące, praktykujące dzieciaki nie respektowały nauczań Biblii, co świadczy jedynie o ich braku zrozumienia przekazywanych treści, tudzież braku wiary w to, czego są nauczane, trzeba dodać, że były to osoby pochodzące z "bardzo dobrych" domów.


W pełni się zgodzę - dowodzi to nieskuteczności z jaką są wpajane zasady wiary. Dzieciaki umieją wyrecytować wszystkie tajemnice różańca, akty wiary, stacje drogi krzyżowej, kilka modlitw, dwunastu apostołów, czasem nawet żywoty ważniejszych świętych, ale uszanować cudzej religijności - ni w ząb. A brak szacunku do cudzej religijności oznacza de facto brak własnej.Ja, mimo że nie byłem (nadal nie jestem) osobą religijną, to mój kręgosłup moralny był o wiele bardziej stabilny niż u tych dzieciaków, które na tytułowe zajęcia chodziły. Mam nadzieję, że udało mi się przekazać myśli, które kłebią mi się w głowie :]


Mam dokładnie takie samo wrażenie odnośnie swojej osoby - mam to szczęście, że mój kręgosłup moralny, może nie idealny, ale jednak jest i dobrze się trzyma. Czego nie można rzec o niektórych znajomych katolikach.Temat: STOP DLA ZLA !!!
Kaziemierzu, nie żartuj sobie tak okrutnie z tymi niezmiennymi zasadami.

Papież JP II, którego tak lubisz, zmienił:

--- tajemnice różańca

--- katechizm

--- prawo kanoniczne

--- zwyczaje papieskie (przysięga na wierność Kościołowi, oklaski podczas homilii, przyjmowanie potępionych bractw)

--- przykazania Kościelne (cztery wersje w ciągu 10 lat)

--- praktyki postne

--- udział kobiet w liturgii (ministrantki, lektorki, szafarki)

--- przyjęcie żonatych kapłanów anglikańskich na łono Kościoła, które to łono znało od ponad czterystu lat tylko zasadę celibatu.

Wymieniłem tylko ostatnio zmienione (przez 25 lat) elementy niezmiennego nauczania. Piszesz o zasadach, ale o jakich właściwie zasadach wiary myślisz. Przez 2000 lat zmieniono naprawdę znacznie więcej, niż przez ostatnich 25 lat i niekiedy były to zmiany rewolucyjne (np. proces obrazoburców).

Chrześcijaństwo trwa dzięki zmianom, a głoszona niezmienność jest mitem. Aggiornamento, Kazimierzu, aggiornamento, memento, memento, demento, momento demento.Temat: Intencje różańcowe
Witajcie nie wiem czy tu jeszcze ktoś zagląda, ale mam taką nadzieję
Oczywiście mimo, iż się tu nie pojawiam staram sie sumiennie odmawiać swoją tajemnicę różańca ( różnie mi to wychodzi no ale cóż) ale tu nie o tym... mam prośbę, żeby intencja majowa, tzn. od 15 maja obejmowała wszystkich tych, którzy ostatnimi czasy wyjechali na emigrację, nie wiem czy się nad tym rozpisywać, Bóg wie o co chodzi... może za nich i za ich rodziny, zwłaszcza jeśli zostały w kraju, niech dobry Bóg ma ich w swojej opiece i oby nigdy o Nim nie zapomnieli
Z góry dziękuję za przychylne potraktowanie mojej prośby niech Wam wszystkim również Bóg błogosławi:) papaTemat: Urodziny

Czyli ja jestem ta mniejsza część ^^
" A mój najgorszy prezent jaki dostałam to talia kart... to różańca... wszystkie te tajemnice czy jakoś tak i inne pierdółki

W sumie brzmi ciekawie...ale prezent pewnie od babci, co?
Temat: Zapraszam do modlitwy różańcowej
Już o tym pisałem ale może nieco bardziej sprecyzuję.

Na początku trzeba zebrać 20 osób.

Każdej przydziela się jedną tajemnice różańca, którą odmawia codziennie.(1 x Ojcze Nasz + 10 x Zdrowaś Marjo). Dodajemy do tego intencje + krótkie rozważanie danej tajemnicy.

Tak więc cała grupa różańcowa codziennie odmawia cały różaniec.

Co miesiąc zmienia się intencje modlitewna naszej grupy oraz poszczególna tajemnica każdego.Np. Jeżeli w tym miesiącu przypadło Ci odmawiać "Chrzest w Jordanie..."to w natępnym bedziesz mieć "Głoszenie Królestwa... itd. Intencje ustala szef grupy czyli Daidoss, no chyba że jakoś inaczej będziemy to ustalać.:coo:


Łączy nas nie tylko wspólne odmawianie modlitw i jedna intencja, lecz również treść medytacji, które proponujemy naszym członkom co miesiąc

Daidoss czy mnie też policzyłeś ? Jeśli nie - to mnie policz.Temat: 15 października
Informacja o tegorocznych obchodach Dnia Dziecka Utraconego:
http://poronienie.pl/ogloszenia_15102009.html

Szczególnie zachęcam do rozpropagowania broszury zawierającej rozważania do czytań niedzielnych, modlitwy powszechne, rozważania tajemnic Różańca:
http://poronienie.pl/e_broszura_2009.pdf
Można podrzucić znajomym kapłanom.Temat: demonstracja sprzeciwu wobec powolania Giertycha na szefaMEN
Hmmm...
Ja tam chodziłam na religię w liceum, zajęcia miałam z księżmi i uczyli nas tylko o religii chrześcijańskiej...
A w czwartej klasie była ogólnie powtórka z podstawówki - 10przykazań, 8błogosławieństw, tajemnice różańca świętego itp. po to, aby zaliczyć nauki przedmałżeńskie...
Nie przypominam sobie, abyśmy mówili o innych religiach, a co dopiero o genezie ich powstania, problematyce i prawach...

PS: jak tam protest? Czytałam, że było ok 100 osób?
Temat: Humor lekcyjny
Sprawdziany to fantastyczna sprawa i dajaca do myslenia gdyż mozna dowiedzieć się wspaniałych rzeczy :P
Dzis troszke zaprezentujemy takich ciekawostek:Otóż

Zawsze wydawało mi sie że Pan Jezus w Kanie Galilejskiej dokonał cudu przemienienia wody w wino a nie ROZMNOZENIA wina :roll: cóz mozna się zastanawiać czy słowo rozmnozenie a przemienienie to jedno i to samo:)

Kolejna ciekawostka dotyczy pytania: Jak inaczej nazywa się Święto Ofiarowania Pańskiego = i znów wiedza stała sie porazajaca otrzymujemy odpowiedźi = Św. Paschy, Trzech króli, czy Matki Bożej Fatimskiej :shock:

Zawsze wydawac by śie mogło ze jedna s Tajemnic różańca to odnalezienie Pana Jezusa w Światyni a nie Odnalezienie Pana Jezusa w Ogrojcu

Morał : Repeticio, repeticio, repeticio

Do przeczytania znów :)
Temat: wystawa filatelistyczna w woj. slaskim
witam ponownie,
wystawa trwała 1 dzień; była to raczej mini wystawa ale w dostojnym otoczeniu (w baszcie) z widokiem na żółtą łąkę usiana mleczami.
Przedstawiono filatelistykę tematyczna, w postaci religijnych motywow.
Zbiorki dosyc interesujace, typu tajemnice rozanca, krzyze nad miastem, zwiastowanie NMP, JPII, etc. Na miejscu mozna bylo porozmawiac z wystawcami (3 osoby) i kupic male zbiorki tematyczne. Jesli dobrze pamietam, to zbiorki byly autorstwa Pana Szyguły z Zabrza czy Rudy Śląskiej. Przy poruszeniu tematu pseudowinietek, jak to okreslil kiedys astaron, to odnioslem wrazenie ze wszyscy nabrali wody w usta, chyba dlatego ze sami je sprzedawali. Na przyklad tradycyjna juz Angola ze zeskanowanymi pieczatkami.
Temat: Zapraszam do modlitwy różańcowej


Każdej przydziela się jedną tajemnice różańca, którą odmawia codziennie.(1 x Ojcze Nasz + 10 x Zdrowaś Marjo). Dodajemy do tego intencje + krótkie rozważanie danej tajemnicy.
Łączy nas nie tylko wspólne odmawianie modlitw i jedna intencja, lecz również treść medytacji, które proponujemy naszym członkom co miesiąc

Daidoss-ie czy będziemy mieli również te krótkie rozważania (medytacje)do każdej tajemnicy czy też każdy sam w swoim zakresie ?Temat: Budowa Kościoła Parafialnego
w naszej parafii budowa kościoła już się zakończyła 9kilkanaście lat temu), ale jakieś remonty, typu nowe ogrzewanie, czy coś zawsze są...
I przykładowo; tzw. kolekta fundacyjna - można z kościoła zabrać koperty podpisane, ze to 'na instalację ogrzewania' - w środku kartka, gdzie można wpisać m.in. nazwisko parafianina.. włożyć pieniążki.. i raz w miesiącu jest zbierana... - jak ktoś wrzuci kopertę w inną niedzielę, też nie ma problemu.. bo wiadomo, na jaki to jest cel

Ostatnio mieliśmy robione mozaiki Tajemnic Różańca - najpierw był pomysł, spotkał się z pozytywną reakcją parafian.. powstały projekty i każdy mógł zasponsorować mozaikę (cena była oczywiście określona) - jedna osoba, grupa parafialna, czy np. grono sąsiadów z jednej klatki.. Dowolnie... I kto jest sponsorem danej "tajemnicy".. jest zapisane w księgach parafialnych - jest to wspólna tajemnica ofiarodawcy i Proboszcza. Z tego co wiem, sprawdziło się, bo 23 mozaiki bardzo szybko znalazły sponsorów

myślę, ze coś takiego można zrobić też przy stacjach Drogi Krzyżowej...
(bo mnie się też nie podobają tabliczki, że sponsorem jest Pan Iksiński )Temat: zapytanko;)

(ja na przykład nigdy nie spotkałem się z Dziećmi Maryi, więc nie mam bladego pojęcia, z czym to się je), a pytanie zostało zadane na forum Oazy.
Ja byłam we wspólnocie Dzieci Maryi od 4 do 8 klasy podstawówki i chyba z 5 razy na rekolekcjach DM, które prawdę powiedziawszy od oazowych różniły się tylko długością - trwały z przyjazdem i odjazdem 9 dni, w które jakoś wpychało się 15 tajemnic różańcaTemat: Koło Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych
Dzisiaj została odprawiona Msza Święta, którą wznowiliśmy działalność duszpasterską Koła Przyjaciół Dzieci Niezwykłych.
Mamy pod opieką dziewiątkę sympatycznych młodych ludzi, z których sześciu przygotujemy w tym roku do przyjęcia sakramentu bierzmowania, a Dominik przyjmie po raz pierwszy Chrystusa ukrytego pod postacią chleba.
Na wspólnej Mszy Swiętej spotykamy się raz w miesiącu. Dzisiejszą celebrował o. Augustyn, a słowo do wszystkich wygłosił o. dk. Dacjusz, który tanecznym krokiem (podczas mszy!!! ; )
krążył między dziećmi i ich rodzicami wyjaśniając tajemnicę rózańca świętego.

Poza Mszą, w ramach Koła, odbywają się spotkania indywidualne (co najmniej raz w tygodniu) i nieindywidualne czasem rzadziej, czasem częściej
Korzystając z okazji pozdrawiam wszystkich niezwykłych
Pokój i dobroĆTemat: offtop.
^Czemu ?

Ja tydzień temu miałam z chemi..
A na cały tydzień mam już nauki..
Pon-> z Religii->Tajemnice różanca
Wt.-> spr. z : bilogii i historii
Śr.-> Niemiecki
Czw->na Bilogie .. może pytać
Piątek -> Fizyka,Chemia...

I na dodatek do poniedziałku muszę przeczytać 106 stron "Kamienie na szaniec " ...
Cala sobota i neidziela nauki..
Temat: Można odmawiać różaniec za pomocą komórki
Wierni uczestniczący w nabożeństwach, zamiast tradycyjnego różańca, mogą użyć komórki. Nowy pomysł ma już błogosławieństwo Kościoła.

Jeśli komórka może być fotoaparatem, radiem, odtwarzaczem muzyki, służyć do surfowania po internecie, grania, a ostatnio nawet zastępuje kino, to czemu nie mogłaby być również różańcem? - Tak pomyślał Artur Polit, student Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Poznańskiej, i stworzył specjalny program do telefonu.

Mechanizm jego działania jest prosty: zamiast jak w przypadku tradycyjnego różańca przesuwać w palcach koraliki, wciskasz po prostu przycisk w telefonie. Po każdej zdrowaśce aparat informuje cię na wyświetlaczu, na którym koraliku jesteś, a po każdej dziesiątce wibruje, co oznacza, że pora na "Chwała Ojcu". Na początku odmawiania różańca telefon przypomina, by wybrać intencję, w jakiej chcesz się modlić. Cały czas masz też przed oczami treści kolejnych modlitw, a dzięki specjalnemu menu, które instaluje się w aparacie, możesz przeskakiwać na jedną z czterech wersji różańca (tzw. tajemnic), np. radosną albo bolesną.

Zanim Polit zdecydował się umieścić program w sieci, poprosił o zgodę eksperta teologii ks. Wojciecha Wójtowicza z Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego w Rzymie.

Ksiądz najpierw uznał, że "to niepotrzebne mnożenie form", ale po zapoznaniu się z programem dał studentowi i jego mobile-różańcowi błogosławieństwo. Gdyby aplikacja miała komukolwiek - nawet małej grupce osób - pomóc w modlitwie albo kogoś do niej pobudzić, warto ją rozpowszechnić - uznał.

onet.pl
Temat: Przedstaw się!
 Drogi Hiobie.
Czesto zagladam na Twoja strone i z zainteresowaniem czytam to co tu sie znajduje. Czytajac &quot;Twoja droge. Swiadectwo&quot; natrafilem na miejsce, gdzie piszesz o odmawianiu Rozanca. Piszesz,ze odmawiasz codziennie CALY Rozaniec i zajmuje Ci to prawie godzine, a dalej jest cos takiego &quot;to nie chodzi przecież o odklepanie stupięćdziesięciu zdrowasiek&quot;. Z tego wnioskuje, ze codziennie odmawiasz wszystkie 15 Tajemnic. Czy tak? Bo ja odmawiam 5 Tajemnic (50 zdrowasiek)dziennie i zajmuje mi to ok. 15 min. Uwazam ze CALY Rozaniec to 5 Tajemnic, szczegolnie gdy na kazdy dzien sa przeznaczone inne Tajemnice np. poniedzialek- 5 Radosnych, wtorek-5 Bolesnych, sroda-5 Chwalebnych itd. Z tego wnioskuje ze Ty odmawiasz dziennie 3 Rozance. Musze spytac sie jakiegos ksiedza co znaczy caly Rozaniec. Nie mysl, ze lapie Cie za slowka lub robie to z jakiejs zlosliwosci. Bynajmniej. Jestem pelen podziwu dla Ciebie i Twojej wiary, a jak juz to jestes dla mnie i wielu innych przykladem. Chodzi mi tylko o samo &quot;techniczne&quot; podejscie do tego czy Ty odmawiasz caly czy 3 Rozance albo czy ja caly a moze tylko 1/3. Pozdrawiam serdecznie i z Bogiem.
Slawek

31 października 2006 godz.:5:01 host:65.92.154.100
Temat: Różaniec.
Zapraszam do odmawiania rożańca na forum.Różaniec rozpoczynamy od tajemnicy pierwszej,, Radosnej"Ten który zakończy ostatni różaniec, rozpocznie nową tajemnicę, aż dojdziemy do wszystkich czterech części.Zapewne znacie części różańca,jest ich cztery:Radosna, Światła,Bolesna i Chwalebna.Ten różaniec ofiarujemy o nawrócenie wszystkich grzeszników, za kapłanów, za Ojca Świetego Benedykta XVI,za cały Kościół Świety, i za dzieci poczęte nienarodzone, za wszystkich czatowników, za rodziny chrześcijańskie.Każdy kto tylko wejdzie tu na forum niech odmówi z nami 1 dziesiątke różańca- zapraszam :) chętnych.

[ Dodano: 2007-08-16, 12:53 ]
Pax.Christii! Rożaniec odmawiamy wspólnie, ja zacznę i ktoś po mnie dalej ciągnie, az do samego końca, ciągnąc w nieskończoność taki łańcuszek.Wystarczy po jednej Zdrowaśce:) Co wy na to?Odpowiedzcie?

[ Dodano: 2007-08-16, 17:38 ]
Zaczynamy z krzyżykiem w ręku: Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi, i w Jezusa Chrystusa, Syna Jego jedynego, Pana naszego,Który się począł z Ducha Świętego, narodził się z Maryi Panny, umenczon pod Pońckim Piłatem, ukrzyżowan, umarł i pogrzebion, stąpił do piekieł, trzeciego dnia zmartwychwstał, wstąpił na niebiosa, siedzi po prawicy Boga Ojca Wszechmogącego, stamtąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych.Wierzę w Ducha Świętego, w święty Kościół powszechny, Świętych obcowanie, grzechów odpuszczenie, ciała zmartwychwstanie, żywot wieczny-Amen.itd...Następna osoba która sie pojawi na forum niech zacznie od ,,Ojcze Nasz...
Temat: śmiechu warte, czyli cała prawda o rekolekcjach i nie tylko
a u nas na parafii od niedawna istnieje nowa tajemnica różańca... pewnego dnia na apelu proboszcz przyszedł i powiedział "Pomódlmy się tajemnicą różańca której jeszcze niema ale może kiedyś zostanie ustalona" każdy już troche zdezorientowany słucha co to za tajemnica i fantazja proboszcza przeszła oczekiwania wszystkich wymyślił tajemnicę "Matka Boża modli się w geście uniesionych rąk do Ducha Świętego"Temat: Inne, czyli offtop totalny :D
ihih Made

A to coś z lekcji religii:
Zanim Ojciec Święty wprowadził czwartą cześć Różańca świętego, Tajemnice Światła, ks. Pyta na religii:
- "Z ilu części składa się różaniec?"
Oczywiście nikt nie pamięta, że różaniec składa się z trzech części: tajemnic radosnych, bolesnych i chwalebnych. Jednak po kilku podpowiedziach zgłasza się uczeń i mówi:
- "Wiem, różaniec składa się z trzech części"
- "No wreszcie" - odetchnął z ulgą kolega i ucieszył się, że wreszcie ktoś wpadł na prawidłową odpowiedź.
- "Wymień je zatem" - poprosił.
Uczeń odpowiada:
- "Różaniec składa się z trzech części: sznureczka, krzyżyka i koralików
Temat: Różaniec...
Zakładam temat, żebyśmy dzielili się naszymi opiniami na temat różańca. Najpierw więc ja wrzucę parę słów.

Dla mnie różaniec jest modlitwą trudną, szybko się zniechęcam. Ale bardzo mi pomaga, zwłaszcza, gdy są pokusy, albo jakiś problem, podejmowanie decyzji. Różaniec sprawia, że czuję się silniejsza. Jest to potężna broń przeciw szatanowi. I naprawdę działa, oczywiście jeśli jest odmawiany z wiarą. I chyba stąd wynika ta niechęć do niego, szatan nie lubi różańca i dlatego nas zniechęca. To nawet nie chodzi pewnie o różaniec, jako formę, ale fakt modlitwy do Maryi- ona zdeptała głowę węża i rozważania tajemnic z życia Jej i Jezusa, a więc ewangelii. Szatan tego nie cierpi.Temat: Jeden dzień z życia ODB
Było to na letnich rekolekcjach. Nie piszę już godzin bo nie pamiętam, ale myśle że wszyscy łatwo odgadniecie o jaką częśc Różańca chodzi (radosna, bolesna, chwalebna lub światła - to podpowiedź do wyboru )

Pobudka
Modlitwy
Śniadanie
Spotkania w grupach - skrócone
Obiad - wcześniej niż zwykle - pierogi z jagodami....... mmmmm
Wycieczka do Świnoujścia (dlatego obiad wcześniej)
Zakupy wszystkiego co można kupic
Odpoczynek na plaży
Podwieczorek 1 - tosty i zapiekanki kupione przy plaży
Zbiórka pod Kosciołem w Świnoujściu wszystkich grup
Wizyta u Mamy WW
Podwieczorek 2 - gofry, ciastka, owoce, oranżada i wiele innych rzeczy (w gościnie)
Powrót ze Świnoujścia do naszej siedziby
Msza
Modlitwy wieczorne
Cisza nocna

Nio i wiecie już jaką częśc Różańca rozważaliśmy
Oczywiście że Tajemnice Bolesne
Temat: Zapraszam do modlitwy różańcowej
Kiedy bedzie zmiana tajemnic?

Przy okazji: mysle sobie, ze w dniach Bozego Narodzenia i Swiat Wielkanocnych dobrze by bylo rozwazac po jednej Tajemnicy z kazdej grupy, czyli jeden rozaniec a nie jedna dziesiatke rozanca. Moze na okresy swiateczne przydzielalibysmy dodatkowe tajemnice? Nie "obowiazkowo", ale zawsze?

Zdrowko -- wuj zawsze zbojTemat: Zapraszam do modlitwy różańcowej

Witam was. Jeżeli chodzi o mnie to ja też się dołączam się do odmawiania różańca

Sprawdź sobie w temacie "Tajemnice różańcowe od 15.02" jaką tajemnicę masz do odmawiania. Już cię tam wpisałem. Możesz uczestniczyc w modlitwie. Pomódl się przy okazji za moderatora zajmujacego się ta grupą.

PozdrawiamTemat: Jak paciorki różańca
Nie modlę się różańcem. W ogóle żadne 'maryjne' modlitwy nie wchodzą w grę. Do innych świętych też. (na moją duchowość duży wpływ mają wiatry protestanckie)
Nie rozumiem, dlaczego miałbym się modlić do Maryi i świętych jeśli mogę bezpośrednio do JEDYNEGO Pośrednika, Jezusa.

Co do różańca, przeczytałem o nim dużo, bo chciałbym tę modlitwę zrozumieć i umieć się nią modlić (bo chyba dobrze wiecie że czcze klepanie i "gadanina" nie jest biblijna - przed tym w końcu przestrzegał Jezus). Nie widzę sensu w odklepaniu chociażby jednej zdrowaśki - jaki ta modlitwa ma wpływ na moje (Twoje) życie duchowe i moją (Twoją) relację z Bogiem?
Różaniec pojmowany jako modlitwa prawdziwie medytacyjna, gdzie w tle "przelatujących" zdrowasiek przepływają rozważania na poszczególne tajemnice jest ok (i IHMO tylko taki), ale ja najwidoczniej do takiej formy modlitwy nie dojrzałem.Temat: Szokujące wyznania obnażające Polską wiarę

Mi kiedyś ksiądz na wątpliwości w wierze polecił odmawianie różańca.Wolałam jednak poczytać Pismo,tu przynajmniej znalazłam część odpowiedzi.Prawda jest taka,że przy odmawianiu różańca ludzie o Chrystusie raczej nie myślą,bo jest to głównie modlitwa maryjna.Odmawia się 50 razy 'Zdrowaś Mario" a dla porównania,5 razy "Ojcze Nasz".
Jak się odmawia, to jedna sprawa. Ale to nie jest różaniec - to, że ktoś pomylił się określając różańcem coś, co jest wypaczeniem. Różańcowi ma z założenia towarzyszyć kontemplacja jednej z 20 (lub 15, bo poprzednia wersja nie została "zdelegalizowana") tajemnic.


Zapominają i wierzą w bzdury odstępców od nauki Słowa Bozego i myśłą że to organizacja rządzona przez kogokolwiek, wierzącego czy niewierzącego.
Czy rządzona, to trzeba by się zastanowić, bo nie jestem pewien, czy można to tak nazwać. Papież raz na jakiś czas się odezwie i w teorii wszyscy powinni go posłuchać, jeśli nakaże posłuszeństwo, a jeśli coś ustanowi, to uwierzyć, że "cokolwiek zwiąże na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiąże na ziemi, będzie rozwiązane w niebie". W teorii, bo w teorii wszyscy, którzy mówią, że należą do KK są katolikami, a w praktyce niekoniecznie.Temat: Żywy Różaniec na forum Fidelitas
Drodzy Panowie, według kolejności przypadają Wam następujące tajemnice różańcowe:

Pan SolusLupus - 3. tajemnica chwalebna "Zesłanie Ducha Świętego na Matkę Bożą i Apostołów"

Pan Christophoros - 4. tajemnica chwalebna "Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny"

Należy odmawiać codziennie swoją 1 dziesiątkę różańca do 19 marca włącznie.

Pozdrawiam serdecznie!

Ponieważ do pełnej Róży brakuje nam już tylko jednej osoby, oczekuję na Ostatniego Najodważniejszego, który przyjmie ostatnią tajemnicę chwalebną "Ukoronowanie Maryi na Królową nieba i ziemi" i Litanię Loretańską :)
Temat: Forma modlitwy różańcowej na forum.

A po ile dziesiątek różańca w poście można napisać? Widzę, że niektórzy piszą więcej niż jedną.

Sebastianie! juz grzecznie Ci wyjaśniam.

Elzbieta zaczela nowa dziesiatke i wpisala jak wpisala nic zlego sie nie stalo. Skontaktowawszy sie z Margaretka ustalilismy ze ja wpisze do dziewiatej a Margaretka (dobrze sie zna bo prowadzi z ludzmi Różaniec:) wpisze 10 ta i pierwsza Zdrowaske + wlasciwy wpis.
(Chcielismy dokonac wlasciwego wpisu z margaretka:) aby nie zarzucono nam nieudacznictwa.

Zeby nie bylo nieporozumień wpisujemy po kazdej 10- tce Tajemnice i cześć, jaka w poprawnej kolejnosci przypada.

Jezeli ktokolwiek z nas ma chec i czuje takowa potrzebe nie ma zadnych przeciwskazan aby jedna osoba z nas wpisala i przemodlila cala DZIESIĄTKĘ RÓŻAŃCA SW. Jak by Bog na nas Spojrzał i Popatrzył, ze jeden drugiemu broni wpisać wiecej Zdrowasiek bylo by to straszne PRAWDA ? Jednak musimy myśleć nie tylko o sobie, ale o pozostawieniu wolnego miejsca czekajacemu na wpis i modlitwe w Różańcu.Temat: Różaniec...
Ja coraz częściej zapominam o telefonie... A coraz rzadziej o różańcu.

Ostatnio jak jechałam autobusem do domu miałam w kieszeni różaniec, wyjęłam i się modliłam... Wokół mnie byli sami studenci. Na początku patrzyli się krzywym okiem, potem coś zaczęli o mnie gadać, zauważyłam, że się sprzeczali... Jak skończyłam ktoś powiedział mi, że chyba lepiej by było się modlić bez różańca żeby nie było widać, że się modlę, bo oni uważają to za dewocję. Spytałam się, co by pomyśleli sobie o mnie, gdybym coś szeptała sobie pod nosem i klikała w telefon, który co chwilę by wibrował... Padła odpowiedz: "Pewnie, że jesteś chora psychicznie"
A więc obstaję przy modlitwie na różańcu.

Inna sytuacja w kościele. (tu już przykładowa) Powiedzmy adoracja. Wszyscy jakoś się modlą, są skupieni, cisza. A ktoś zapomniał różańca i wyjmuje telefon, po chwili telefon wibruje. Słychać w całej kaplicy, czy kościele.. To by wszystkich rozproszyło.

Albo jeszcze inna grupa osób modląca się na komórce. Nie możliwe jest żeby wszyscy klikali równo. Każdemu telefon by wibrował w innym czasie. Modlitwa byłaby chaotyczna.

Poza tym - różaniec no jak by nie było jest modlitwą kontemplacyjną. Potrzeba wyciszenia się. Ja np. lubię odmawiać różaniec w formie z dopowiedzeniami. Skupiam się na rozważaniu tajemnic w trakcie odmawiania zdrowasiek. Telefon by mnie kompletnie dekoncentrował.

No i powtórzę to co już zostało napisane:Temat: Różaniec...
Ojoj, niektórzy tu roztaczają tak apokaliptyczne wizje, jakby zaraz od różańca w telefonie miał się rozpocząć ostateczny rozpad Kościoła Ludziska, dajcie na luz Negowanie z góry nowych pomysłów tylko dlatego, że są inne niż stare, nie zawsze jest dobrą strategią. Z tego, że "coś co znam" jest dobre, nie wynika od razu to, że "wszystko inne" jest złe. Wynika tylko tyle, że tego "czegoś innego" po prostu nie znam.
Wszystko co nowe ma w sobie pełen asortyment możliwości - czy przyniesie coś dobrego, czy jednak bardziej coś złego, zależy głównie od intencji używającego. Łyżka jest taka fajna, dobrze, że ktoś ją wynalazł, można się w końcu najeść (widelcem było ciężej, bo zupa zawsze przeciekała). Ale jakby się postarać, to można nią też całkiem sprawnie wydłubać komuś oko.
Moim zdaniem pomysł różańca w telefonie jest ciekawy, szczególnie dla takich starych sklerotyków jak ja, którzy mają problemy ze spamiętaniem tajemnic . Mówię serio - jak dla mnie, fajna sprawa. Zgadzam się, że jest to forma bardziej przeznaczona do działań polowych niż stacjonarno-kościelnych, i jako taka ma szansę się przyjąć, w jakimś węższym lub szerszym gronie osób. Co do masowości, to raczej nie byłabym optymistką - myślę, że jest to na tyle oryginalny pomysł, że nie wszystkich przekona (co z resztą widać nawet w tym temacie ).
Póki co, plan mam taki, żeby ściągnąć sobie ten program i zobaczyć jak to działa
Temat: Najswietsza Maryja Panna Rozancowa ( 7.X.)
W pierwsza niedziele pazdziernika w 1571 roku Don Juan Austriacki odniosl slynne zwyciestwo nad flota turecka pod Lapanto. Wydarzenie to przypisal wstawiennictwu
Najswietszej Matki Maryji, do ktorej zawsze odmawial rozaniec.
Na te pamiatke papiez Pius V ustanowil doroczne swieto pod nazwa Najswietszej Maryji
Panny Zwycieskiej; jego nastepca, Grzegorz XIII, zmienil nazwe na Rozancowej i nakazal
nabozenstwa we wszystkich kosciolach,w ktorych byly oltarze pod wezwaniem M.B.R.
W roku 1716 armia austriackiego cesarza Karola VI pod dowodztwem ksiecia
Eugeniusza Sabudzkiego odniosla wielkie zwyciestwo nad Turkami.
Bylo to swieto Najswietszej Maryji Panny Snieznej; w tym samym czasie czlonkowie
bractwa rozancowego w Rzymie goraco modlili sie na intencje tego zwyciestwa.
Wkrotce potem Turcy podpisali pokoj w Pozarewac,odstepujac Austrii znaczne terytoria
na Polwyspie Balkanskim.
Na pamiatke tego wydarzenia papiez Klemens XI rosciagnal czesc Najswietszego Rozanca na caly Kosciol Powszechny; Benedykt XIV wlaczyl to swieto do Brewiarza Rzymskiego,
a Leon XIII podniosl je do rangi swieta drugiej klasy,dodajac do litani loterianskiej wezwanie:; Krolowo Rozanca Swietego, modl sie za nami.

MODLITWA

Boze, wypelnij nas Twoja laska. Dzieki poslannictwu aniola, poznalismy tajemnice wcielenia
Twojego Syna. Spraw, abysmy za posrednictwem Maryji dostapili chwaly zmartwychwstania
dzieki Mece i Krzyzowi Chrystusa. Amen.Temat: 9. Niedziela Zwykła - 1.06.2008.
Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w niedziele o godz. 1700, a w dni powszednie o 1730.
Informujemy, że prawie każdego dnia są wolne godziny, aby zamówić intencję mszalną.
Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej dziś o godz. 1445.
Spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich – za tydzień godz. 1430.
We czwartek, w czasie Mszy św. o godz.. 1800 modlić się będziemy w intencji jubilata o. Bartłomieja. Będzie to czas wspólnego dziękczynienia i wspólnej prośby z racji 25. rocznicy święceń kapłańskich. Zapraszamy do uczestnictwa we wspólnej modlitwie.
W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: w I. piątek po godz. 900 kapłan odwiedza w mieszkaniach chorych podeszłym wieku z posługa sakramentalną, w I. sobotę Msza św. o godz. 1800 ofiarowana będzie w intencji „żywego różańca”; po Mszy św. wymiana tajemnic różańcowych. Zapraszamy nowych chętnych do włączenia się w „żywy różaniec”.
Za tydzień zbiórka do puszek na budowę, aktualnie na zapłacenie zadłużenia za wykonane ogrzewanie kościoła. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. W intencji wszystkich ofiarodawców odprawiona będzie Msza św. w środę 11. czerwca - o godz. 1800.Temat: Różaniec...
Do Różańca się dorasta! Kiedy na swojej 3, każdego wieczora klękaliśmy, aby odmawiać kolejne tajemnice nie wiedziałem, że tak bardzo zakocham się w tej, jakże szalenie trudnej, modlitwie. Tegoroczne rekolekcje we Lwowie przekonały mnie jednak, iż Róźaniec jest nieprawdopodobnie wielką i bogatą modlitwą. Kiedy człowiekowi nie pozostaje już nic, wszędzie widzi zniechęcenie, bezsens tego, co robi, traci nawet nadzieję może chwycić za Różaniec... Ta modlitwa ma taką moc... Ufff! Tego nie da się opisać, to trzeba przeżyć!!!Temat: 13. Niedziela Zwykła - 29.06.2008.
 Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy do poniedziałku włącznie
 Przypominamy, że Msze św. odprawiane w niedziele o godz. 1600 i 2000 w lipcu i sierpniu /to jest od następnej niedzieli/ przeniesione są na jedną godzinę - 1800. Także już w tym tygodniu nie będzie w dni powszednie spowiedzi na dzwonek przed południem.
 W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca; po godz. 900 kapłan odwiedza chorych i w podeszłym wieku w mieszkaniach z posługa sakramentalną; w 1. sobotę o godz. 1730 wspólny różaniec Msza św. o 1800 ofiarowana będzie w intencji „żywego różańca”; po Mszy wymiana tajemnic różańcowych.
 W gablocie wywieszone są informacje o możliwości podjęcia studiów na Wydziale Teologii w Olsztynie
 Przyjazd nowego proboszcza o. Daniela Pliszki planowany jest 2. lipca.
 Za wszystkie ofiary i każde dobro składamy serdeczna „Bóg zapłać”.Temat: Komunia Św. udzielana na stojąco i "na rękę"?

L. Jes. Chr. !
Chcialabym dolaczyc sie do Žywego Rozanca! czy nie przeszkadza , źe codziennie 5-ta tajemniczke odmawiam prywatnie w intencyi powrotu do Mszy Sw. Wszechczasow w naszym kraju?


Oczywiście! nie przeszkadzają żadne inne czy dodatkowe modlitwy. Zresztą jestem pewna, że intencja powrotu Mszy Wszechczasów, nie tylko w Pani kraju, ale w całym świecie, będzie również intencją :)

http://forum.fidelitas.pl/viewtopic.php?t=1595
w powyższym topiku są przydzielane tajemnice. Pani wypadła 2. tajemnica bolesna "Biczowanie Pana Jezusa", która obowiązuje do 19 marca. Pozdrawiam!
Temat: Pokuta
Czy ktoś dostał kiedyś taką pokutę: odmówić Litanię do wszystkich świętych, po każdym wezwaniu odprawić Drogę Krzyżową lub odśpiewać Gorzkie Żale, a po każdej stacji Drogi Krzyżowej odmówić 10 różańca ?
Chyba nikt.
Dzisiaj pokuta jest bardzo symboliczna: odmówienie modlitwy, litanii... jest to zadośćuczynienie Panu Bogu, ale musimy też pamiętać, że istnieje jeszcze zadośćuczynienie bliźniemu. Ksiądz zadaje na spowiedzi pokutę, ale drugą jakby pokutą jest naprawienie krzywd wyrządzonych bliźniemu.
Jesli chodzi o zadawane pokuty, to dobierane są one do penitenta i jakości, wielkości grzechów. Tu nie ma żadnej reguły i wytycznych. Nie ma czegoś takiego, że za taki grzech to jest taka pokuta a za inny, inna.
Jeśli chodzi o tajemnicę spowiedzi, to obowiązuje ona przede wszystkim księdza. Ale nie ma zdrady spowiedzi jesli rozmawia sie o grzechach, czy o spowiedzi. Nie przesadzajmy. Zdrada jest wtedy, gdy mówi się co konkretna osoba mówiła na spowiedzi.
Temat: 04:28 Otłoczyn - 24 lata później.


| Jesteś półsierotą???

TAK. Ale nieważne. Swoją drogą ciekawe kto Ci powiedział. Ale nie zmienia
to
faktu, że nie uważam katastrofy w Otłoczynie za zjawisko komercyjne i
medialne - nie należy tego tak pojmować. Co Ty chcesz wyjasniać i odkrywać
za
tajemnice??? Uwierz mi, jeśli istniałoby coś do wyjaśnienia zostało to już
dawno rozstrzygnięte. Nie należy się tym podniecać, ani tymbardziej
wywoływać
przysłowiowego wilka z lasu. Nie tędy droga. Otłoczyn to wielka nauczka
dla
ludzi odpowiedzialnych za przestrzeganie przez maszynistów czasu pracy.
Tylko
tyle. Oni już dostali z tego nauczkę. Jeśli Ci naprawdę zależy na ofiarach
ich
dobru itd. to weź odmów za nich dziesiatkę różańca. Żadnymi śledztwami i
wielkimi dochodzeniami typu wizja lokalna nic nie wskórasz. Możesz jedynie
spowodować że będzie przykro ludziom, których bliscy polegli w katastrofie
i
spotkać się ze sprzeciwem kolejarzy, którzy nie chcą wracać do tego. A
czemu
nie masz tego robić? Nie umiem odpowiedzieć dokładnie, ale myślę, że
reszta
grupowiczów się zgodzie - nie rób tego bo po prostu nie. To nie wypada,
nie
wygłupiaj się.


Nie masz ojca czy matki?

PS: Jesteś w podobnej sytacji co ja.
Ile masz lat?

Temat: Bp Oravec w Polsce...

Na Mszy św. było obecnych ok.35 osób. Ks. bp. udzielił wcześniej sakramentu Bierzmowania 5 osobom. Kazanie było na temat sakramentu Bierzmowania, osoby Ducha Św. oraz konieczności codziennej modlitwy o dary Ducha Św. Niestety nie dysponujemy nagraniem, ani też zapisem homilii.

Pozwolę sobie, nieudeolnie krótko streścić to co pamiętam z tego o czym mówił biskup Oravec:

Ksiądz Biskup mówił o koniczności współpracy (kooperacji) z Duchem Świętym poprzez modlitwę, przystępowanie do sakramentów świętych oraz umartwienie. Mówił Biskup, że gdybyśmy zapomnieli nawet wszystkich modlitw, to nie możemy tej jednej zapomnieć: do Ducha Świętego. Biskup zalecał też modlitwy do Maryi o Światło Ducha Świętego.
Biskup nakazał też wszystkim, a w szczególności bierzmowanym, codzienne odmawianie Różańca (przynajmniej 5 tajemnic), jako warunku koniecznym prowadzenia walki duchowej. Biskup też właśnie mówił o tym codziennym bojowaniu, gdyż bierzmowani stają się żołnierzami Chrystusa. Biskup mówił, że należy walczyć przeciw trzem zagrożeniom: walczyć z szatanem, walczyć przeciw światu, a także walczy przeciw własnemu ciału. Biskup zachęcał do wytrałości i przestrzegał przed rezygnacją, gdyż rezygnacja łączy się z upadkiem ("nie możemy robić jakiegokolwiek kompromisu z ciężkim grzechem!"), a przecież nikt kto upada, nie może być pewny, czy zdąży się z tego podnieść, gdyż nie wiadomo kiedy przyjdzie na nas śmierć...Temat: Maryja... bramą do nieba?!


Może to taka retoryka z Pani strony, ale i tak mi się nie podoba.


Wiele z Pani stwierdzeń opartych jest na Pani fobiach a nie na rzeczywistości.
Proszę "zejść" z mojej osoby.
Bo to nie jest język ani chrześcijanina,
..ani człowieka
- tym bardziej dorosłego chyba że zmaglowanego plotkami w maglu.
Doprawdy, nie ma jak rzeczowa argumentacja, Panie Jwk...


Oczywiście że rzeczowa i konkretna, a jaśnie pan wskakuje na koniec watku w którym różne tematy się poprzewalały i mysli że tu są ludzie z łapanki na temat swojej wiary i chce jasnie pan pracować jako niesłychanie miłosierny bliźni?
Trzeba być ślepym żeby nie dostrzec że ktoś robi tu krecią robotę, i kto naiwny przyjdzie to na nowo zaczyna wałkować herezję i ją rozsiewa jak plewy. Proponuję krucjatę Różańcową w intencji pana eutychusa, teraz zbliża się m-c październik, tylko Niepokalana ( której pan eutychus tak nie może zcierpieć) może zniszczyć wszystkie herezje , a zbłąkanych przyprowadzić do swojego Syna , a naszego Pana Jezusa Chrystusa.

Proszę chętnych do Różańca w tej konkretnej intencji o wyrażanie zgody i zgłaszanie się, czy na pm czy tu odrazu i rozpiszemy tajemnice.Temat: OT pustka


Po prostu wszyscy próbują rozwikłać owe nowe tajemnice, których bodajże aż
pięć nasz Rolek do różańca był dorzucił.

Tajemnicza ta ichnia wiara.


Rotfl :) Mnie zatkało zachowanie Janowskiego... wkrótce artykuł o tym.

Pizzer

Temat: Poszerzony rozaniec
Trudno to jednoznacznie ocenić. Z jednej strony w dotychczasowym różańcu ujęte były trzy najważniejsze wydarzenia zbawcze z życia Pana Jezusa: narodzenie, odkupieńcza śmierć na krzyżu i zmartwychwstanie, a także uwielbienie Jego Matki. Miał on zatem głęboką wymowę teologiczną. Z drugiej - w "różańcowym życiorysie" Pana Jezusa brakowało całego okresu nauczania. Jest jednak sporo nieporządku w ustalonej przez Papieża kolejności odmawiania poszczególnych części nowego różańca. Należało pozostawić czwartą część wiernym do fakultatywnego odmawiania w sobotę, zamiast tajemnic chwalebnych, i poczekać czy to się przyjmie. Skutek taki, że mamy dwa różańce. W przyszłości może być to samo co z NOM-em - trzeba to będzie jakoś poprawić.Temat: 04:28 Otłoczyn - 24 lata później.


Jesteś półsierotą???


TAK. Ale nieważne. Swoją drogą ciekawe kto Ci powiedział. Ale nie zmienia to
faktu, że nie uważam katastrofy w Otłoczynie za zjawisko komercyjne i
medialne - nie należy tego tak pojmować. Co Ty chcesz wyjasniać i odkrywać za
tajemnice??? Uwierz mi, jeśli istniałoby coś do wyjaśnienia zostało to już
dawno rozstrzygnięte. Nie należy się tym podniecać, ani tymbardziej wywoływać
przysłowiowego wilka z lasu. Nie tędy droga. Otłoczyn to wielka nauczka dla
ludzi odpowiedzialnych za przestrzeganie przez maszynistów czasu pracy. Tylko
tyle. Oni już dostali z tego nauczkę. Jeśli Ci naprawdę zależy na ofiarach ich
dobru itd. to weź odmów za nich dziesiatkę różańca. Żadnymi śledztwami i
wielkimi dochodzeniami typu wizja lokalna nic nie wskórasz. Możesz jedynie
spowodować że będzie przykro ludziom, których bliscy polegli w katastrofie i
spotkać się ze sprzeciwem kolejarzy, którzy nie chcą wracać do tego. A czemu
nie masz tego robić? Nie umiem odpowiedzieć dokładnie, ale myślę, że reszta
grupowiczów się zgodzie - nie rób tego bo po prostu nie. To nie wypada, nie
wygłupiaj się.
FB

Temat: KATOLICKI BLOG

Jan Paweł II zmodernizował Różaniec, polecając odmawianie Różańca w taki sposób, by nie był przeszkodą do dialogu ekumenicznego! No i dodał Tajemnice Światała, skoro uważał się za lepszego od Boga… W ten sposób, za przyczyną Jana Pawła II usunięta została z Kościoła ostatnia katolicka zapora przeciw diabłu. W Kościele posoborowym nie zostało już nic katolickiego.

Zalosne.Temat: Różaniec "zrób to sam", czyli: wymyśl własne tajem
A to nic nowego. Już kilka lat temu widziałam na jakimś katolickim portalu konkurs na rozważanie różańcowe tajemnicy "czegokolwiek". Panie, czego tam nie było! Cała Ewangelia rozpracowana, włącznie z kurem, co to 3 razy zapiał.

Ja odmawiam tajemnice światła. Roma locuta, causa finita :) Zresztą, jak się chodzi na nabożeństwa różańcowe, to w czwartki się nie ma wyboru. A jak się należy do Żywego Różańca, to przez 5 miesięcy dzień w dzień trzeba!
Temat: OT pustka


czy to faktycznie brak jakichkolwiek postow czy jakies problemy z
replica czy jeszcze czyms innym?


Po prostu wszyscy próbują rozwikłać owe nowe tajemnice, których bodajże aż
pięć nasz Rolek do różańca był dorzucił.

Tajemnicza ta ichnia wiara.


--
careful with this axe Eugene!


Astronomy Domine & Interstellar Overdrive!
Pozdr.

Temat: Przedstaw się!
 Przepraszam Cię Autorze jeśli Cię niechcąco uraziłem, sądziłem, że określenie `koleś` będzie sympatyczne i dowcipne, jak widać zinterpretowałeś to inaczej i przykro mi z tego powodu.

Odnośnie odmawiania różańca podczas jazdy samochodem ... Nie pomyśl, że Cię krytykuję, ale czy modlitwa, a w szczególności tajemnice Różańcowe nie wymagają skupienia i godnego szacunku? Skupiając się na drodze nie możesz poświęcić całej swojej uwagi Panu Bogu ... Nie oceniam Cię jednak.
Pozdrawiam.

1 listopada 2006 godz.:12:43 host:86.63.146.159
Temat: Różaniec i modlitwa "Zdrowaś Maryjo"
ja nie mogę się skupić na różańcu, mimio że ta modlitwa uczy właśnie skupienia.
nie mogę się wgryźć w tajemnice, mimo, że są one tak skonstruowane, że pokazują całą historię Zbawienia.
nie mogę się za to zabrać z powodu braku czasu, mimo, że na modlitwę zawsze jest czas.
ale szczerze mówiąc, wolę odprawić medytację ignacjańską nad danym fragmrntem Słowa niż bezmyślnie odklepać różaniec, a nisteety tak to teraz u mnie wyglada.
na pewno jest to piękna modlitwa, ale niestety nie dla mnie.
na pewno pomogła mojej rodzinie w wielu trudnych chwilach, i na pewno nie raz jeszcze pomoże.
często odmawiam dziesiątkę różańca idąc przez miasto, bądź też jadąc rowerem.
pozdrawiam! z Bogiem.Temat: Modlitwa czy zaklęcie?
Nie można. Bo cały dowcip polega na tym, że trzeba wiedzieć do czego co służy. Nie zmienia to faktu, że babcie przysypiające nad różańcem, wprowadzają się właśnie w trans, chociaż nie wiedzą,że to robią, zatem do niczego go nie wykorzystują.

Natomiast mnie chodziło o to, że technika dobra jak każda inna. I można bezmyślnie i bez jakiegokolwiek odniesienia modlitewnego wyklepywać właśnie zdrowaśki, po to żeby się celowo w trans wprowadzić, a potem to wykorzystać. Nie odmawiając różańca w celach religijnych, tylko stosując technikę, przy każdym paciorku można zresztą powtarzać np. "wlazł kotek na płotek i mruga", będzie to równie dobre, chociaż wolniejsze niż na przykład hiperwentylacja...

Natomiast sam różaniec, już jako forma modlitwy i medytacji chrześcijańskiej, w swoim założeniu, właśnie jako technika transowa, miał sprzyjać zjednoczeniu się z bóstwem (bo choć jego tajemnice dotyczą życia Marii, odnoszą się do wydarzeń z życia Jezusa) i uzyskaniu stanu doświadczenia mistycznego. Że to się rozmyło, to zupełnie inna historia. Podobnie rozmyło się całe magiczne znaczenie chrześcijaństwa, jako religii misteryjnej i rytuału mszy, który jest według teorii magii jak najbardziej rytuałem magicznym.Temat: Modlitwa Różancowa w naszych intencjach - 2
Tajemnice Radosne ROZANCA SWIETEGO

Tajemnica Radosna I " ZWIASTOWANIE!

Maryja uslyszala niwybala wiadomosc. Zostanie Matka Syna Bozego. Dzis tyle ludzi czeka na
zwiastowanie im Dobrej Nowiny.Bez Jezusa ich zycie jest bezbarwne. Tylko z Nim moga pelna radosc.

Ojcze Nasz,ktory jestes w niebie
Swiete Imie Twoje, przyjdz krolestwo Twoje,
badz wola Twoja, jako w niebie tak i na ziemi
chleba naszego powszechnego,daj nam dzisiaj
i odpusc nam nasze winy, jako i my odpuszczamy
naszym winowajcom i nie wodz nas na pokuszenie
ale nas zbaw ode zlego Amen;

1)
Zdrowas Maryjo,laskis pelna
Pan z Toba,blogoslawionas Ty
miedzy niewiastami i blogoslawiony
Owoc Zywota Twojego Jezus.

Swieta Maryjo, Matko Boza
modl sie za nami grzesznymi
teraz i w godzinie smierci naszej Amen:Temat: Jak z Waszą modlitwą???
Szczególnie trudno na codzień, w zatłoczonych miejscach jak autobus, szkoła itp. jest prowadzić modlitwę, która wymaga by wypowiadane w myślach słowa ubrać w bukiet emocji i prawdziwych uczuć. Potrzeba wtedy zazwyczaj dużego wysiłku umysłowego, na który nie każdego stać w zatłoczonym, gwarnym miejscu. Dlatego dobra jest modlitwa spontaniczna, a jak sam Jezus mówi do Cataliny Rives (czy jak jej tam, nie pamiętam), lubi On, gdy ludzie czynią Go członkiem swojej rodziny, uczestnkiem codziennych spraw, gdy opisują Mu wszystkie codzinne czynności, sprawy, kłopoty tak, jakby zwieżali się bliskiemu Przyjacielowi. Modlitwa zadumy, uwielbienia, a nawet odmawianie różańca wymaga wyciszenia, dlatego trudno jest rozważać tajemnice Boskie, gdy z każdej strony słyszymy inny potok wypowiadancyh słów od obcych osób.Temat: Po co nam wiara?
Wlasto popełniasz bardzo typowy błąd w postrzeganiu różańca czy Koronki do Miłosierdza Bożego jako "klepanie regułek".. To są modlitywy głęboko kontemplacyjne i w związku z tym niełatwe.. Trzeba się ich nauczyć (nie regułek), ale rozważania tajemnic, które są ich treścią..Temat: Medytacje chrześcijańskie
Właśnie.. chodzi o to żeby się doskonalić. stopniowo dochodzić do nieustannej modlitwy... Pamiętam pierwsze moje kroki w modlitwie Jezusowej.. nie wiedziałam wtedy co to jest... chodziło mi w gruncie rzeczy o połączenie pracy i modlitwy... tak więc w czasie pracy zakładałam sobie np. przez cały czas odmawiać różaniec... Nie liczyłam tajemnic, a z tego co wiem, bo ludzie wokół się przysłuchiwali, to udawało mi się odmawiać dziesiątkami zdrowasiek. Nie miałam różańca, bo ręce były zajęte. Na początku było trochę trudno, bo myśli uciekały i po 2-3 tajemnicach, nie wiem dokładnie, modlitwa się urywała... po pewnym czasie udało mi się odmówić jedną część... i to był chyba mój największy sukces jak do tej pory...
Co mnie do tego skłoniło? Opowiadanie jakie kiedyś usłyszałam o pustelniku i rolniku.
"Bóg powiedział pustelnikowi żeby odwiedził rolnika i zobaczył jak on się modli. Po pewnym czasie pustelnik rzekł do Boga. Ten rolnik się nie modli. Rano i wieczorem się tylko przeżegna. Dlaczego kazałeś mi tu przyjść, przecież ja się modlę o wiele lepiej. Wtedy Bóg kazał pustelnikowi napełnić po brzegi miskę wody i przenieść wokół domu tak, aby nie uronił żadnej kropli. Gdy pustelnik to uczynił, spytał się Bóg ile razy w tym czasie pomyślał o Nim. Pustelnik odpowiedział, że ani razu, bo był skupiony na tym, żeby nie uronić kropli wody. Wedy Bóg powiedział, że ten rolnik ma mnóstwo pracy, a rano, w ciągu dnia i wieczorem myśli o Nim. I to jest najpiękniejsza modlitwa"...
ech rozpisałam się..

Bioman, przecież właśnie mówimy, że nie liczy się ilość, ale jakość...Temat: Przykazanie nie zabijaj

Islam nie wzdraga się użyć rozwiązań ostatecznych, dlatego przyszłość należy do niego. przypomina mi to inne pytanie "a ile dywizji ma Watykan?" zadane przez Stalina. Na krótką metę mogą i wygrywać, a dalekosiężnie - to zależy od woli Boga. Rozważ Tajemnice Bolesne z Różańca. Czemu CHrystus nie bronił się? Czy przegrał? Co nam chciał tym pokazać, czego nauczyć?Temat: Nosić - czy nie nosić ?

Nie wiem, ja jakoś nie umiem (albo nie mam cierpliwości) modlić się na różańcu. Przyłapywałam się czesto, że mimo, że odmawiałam Zdrowaś Mario... to myśli plątały mi się gdzieś po świecie. A ja nie chcę tylko odmawiać modlitwę, ja chcę sie modlić. Dlatego z różańca korzystam rzadko, może kiedyś dorosnę do niego...
nam animator w tym roku na rekolekcjach tłumaczył, że różaniec jest modlitwą kontemplacyjną i jak się powtarza w kółko to samo, w myślach się rozważa tajemnicę którą się w tym momencie odmawia że inaczej powtarzanie wciąż jednego nie miało by sensu...Temat: Różaniec...
Paolka
ale to chyba się używa gdzieś w terenie, w autobusie tak jak tam piszę , że to jest dyskretne. Dla mnie to obojętne, jeżeli komuś sie podoba to niech korzysta, ja tam wole jak cały różaniec się plącze w ręce i już.
A różańca się nauczyłem modlić dzięki telefonie, bo tam miałem zapisane wszystkie tajemnice jakie są a np modlitwę Prowadź mnie światło, też w telefonie , i mogę ją odmawiać codziennie właśnie dzięki komórce. Zbiegiem czasu pewnie będę znał na pamięć ale to zasługa telefonu:P
Więc jak komu lepiej, a ludzie raczej nie będą tego używać w kościele tylko tak jak pisałem w "terenie"Temat: Debata Tusk&Kaczynski

Należałam kilka lat do Żywego Różańca, ale po pewnej niedzieli - zmianie tajemnic, gdy ksiądz całe spotkanie poświęcił polityce - nie potrafił zaakceptować wyników wyborów i i przez niemal godzinę wylewał swoje żale, gorycz - zrezygnowałam z udziału we wspólnej modlitwie.
Odmawiam Różanie na co dzień, ale sama.


z tego co piszesz to ten różaniec był kierowany do księdza
a któż to modli sie do księdza ??Temat: Nosić - czy nie nosić ?
To ja tylko na moment wróce do tematu różańca.
Bardzo nie spodobała mi się wypowiedz:


nam animator w tym roku na rekolekcjach tłumaczył, że różaniec jest modlitwą kontemplacyjną i jak się powtarza w kółko to samo, w myślach się rozważa tajemnicę którą się w tym momencie odmawia że inaczej powtarzanie wciąż jednego nie miało by sensu ...

Muszę sie tylko lekko niezgodzić z podkreślonym fragmentem wypowiedzi Rzysi, powtarzanie "tego samego" w cale nie jest bezsensu, bowiem kontemplacja prowadzi też do medytacji - tak, w chrzescijaństwei też jest miejsce na medytacje. I w takiej, że tak powiem, "technice modlitewnej" odchodzi sie od rozważania, a nastawia się na spotkanie ...w ciszy ... w toważystwie słowa ( "mantry" ).

Tak tylko prostuję...Temat: Debata Tusk&Kaczynski
Tak - nie odbieram żadnemu księdzu prawa do własnych poglądów.
Ale "co Boskie Bogu a co cesarskie cesarzowi" - i to jest priorytetem.
Politykujący ksiądz może uczynić więcej złego niż dobrego.....znam to z autopsjii.
Należałam kilka lat do Żywego Różańca, ale po pewnej niedzieli - zmianie tajemnic, gdy ksiądz całe spotkanie poświęcił polityce - nie potrafił zaakceptować wyników wyborów i i przez niemal godzinę wylewał swoje żale, gorycz - zrezygnowałam z udziału we wspólnej modlitwie.
Odmawiam Różanie na co dzień, ale sama.
Modlitwa połączona ze wspomnieniem słów owego księdza, pozbawiona byłaby ducha - nie potrafię się modlić mając w pamięci takie paskudne słowa, które padły z ust owego księdza.
Ile osób spotkało sie z podobnymi przypadkami? - a ilu odstręczyło to od Kościoła?
Kościół i kapłan jest dla Boga, nie dla polityki czy polityków, którzy zmieniają swoje poglądy, kłamią, zmieniają partię, głoszą wierność tzw, "wartościom chrześcijańskim" a głosują (lub powstrzymują sie od głosu) wbrew przekazaniom Dekalogu.Temat: Objawienia w Medjugorie i JP2
Wszystkie objawienia maryjne przekazują zawsze podstawowe przesłania : wzywają do nawrócenia i pokuty, do modlitwy różańcowej oraz wskazują na Chrystusa jako źródło miłosierdzia.

Objawienie Św.siostry Faustyny jest przypomnieniem o Chrystusowym miłosierdziu,które po raz pierwszy objawiło się na Krzyżu,gdy z boku Chrystusa wypłynęła Krew i Woda.

Są też specyficzne objawienia tzw.eucharystyczne np.cud w Lanciano.

Tak więc rolą objawień jest przypominanie o tym, co służy do Zbawienia naszej duszy i dusz innych osób.

W przypadku Różańca zauważyć możemy jego chrystocentryczną rolę : "błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc Żywota Twojego Jezus". Różaniec może się stać dla nas rodzajem "mistycznej podróży",kiedy głębiej zanurzymy się w tą modlitwę. Możemy śledzić życie Maryi i Jezusa i w tym kontekście możemy analizować nasze życie. W naszym życiu są : tajemnice radosne, bolesne, światła i chwalebne. Różaniec wprowadza nas poprostu w Bożą rzeczywistość. Zrezygnowałem z wymieniania intencji przed rozpoczęciem tej modlitwy, gdyż powinienem bardziej zaufać. Intencji nie muszę wymieniać słownie, bo one nigdy nie są zakryte przed Panem.Temat: FORMACJA PRZEZ MODLITWĘ
Kochani!

Bardzo zachęcam Was do modlitwy różańcowej! Nastał miesiąc październik, miesiąc w którym nasze myśli częściej jakoś biegną popołudniu do kościoła, aby spocząć przed Najświętszym Sakramentem i wypowiedzieć sercem tajemnice życia Jezusa oczami Maryi.

Chciejmy nasze codzienne sprawy, nasze duże i małe wybory, nasze radości i smutki nieść na paciorkach różańca do Nieba. I powtarzajmy nieustannie: Totus Tuus, Maryjo: Totus Tuus!

W październiku Maryja jakoś szczególnie prowadzi Kościół i pozwala Mu się formować przez różaniec. Nie zmarnujmy tej szansy!
Temat: Kościół zmienia nauczanie - kiedy jak i dlaczego?


Kościół nigdy, w żadnej kwestii nie zmienił stanowiska, które raz powziął. Nie wiem, skąd żeś wytrzasnął tą tezę.

1. Kosmologia
2. Geografia
3. Ewolucja
4. Kwestia dzieci nieochrzczonych i piekła
5. Niepokalane poczęcie Marii
6. Celibat
7. Różaniec
etc - to tylko dosłownie kilka przykładów gdzie nauczanie Kościoła się mniej lub bardziej zmieniało w różnych okresach czasu. Zresztą to moim zdaniem normalne.

Nie mów, że Kościół nadal stoi murem ze tym, że Ziemia jest płaska, stoi w centrum Wszechświata, a księża mogą mieć żony i rodziny. Poza tym nie kto inny jak Jan Paweł II dodał do różańca kolejną tajemnicę i uznał, że dzieci nieochrzczone a wcześniej zmarłe do piekła nie trafią.

[ Dodano: Pią 11 Kwi, 2008 06:04 ]Temat: Nosić - czy nie nosić ?
JA zawsze jak wychodze z domu mam przy sobie różaniec-czy ide do kościoła, czy na rower, czy do kina, czy na disco Nie wyszedłbym z domu bez różańca:) i co rano jak jade do szkoły-teraz juz na uczelnie odmawiam cały tzn 1 tajemnice
Zawsze mam sie za kogo modlic polecam mi to już dobrych kilka lat wychodziTemat: pytanie o tajemnice różańca.
zna moze ktoś jakąś stronę, gdzie będą dokładnie omówione wszystkie tajemnice..?
bardzo jest mi to potrzebne..Temat: Co znajdujecie między kartkami książki ?
Kiedyś znalazłam karteczkę z rozpiską tajemnic Różańca. Tylko już nie pamiętam, w czym to było.

A bilety w książkach to rzecz nagminna.Temat: Urodziny
Czyli ja jestem ta mniejsza część ^^" A mój najgorszy prezent jaki dostałam to talia kart... to różańca... wszystkie te tajemnice czy jakoś tak i inne pierdółki
Temat: 1st jump
to bedzie pierwszy piatek miesiaca pierwsza spowiedz u ksiedza jezusa:D odmawiamy 1 tajemnice rozanca;p
Temat: 1
No ja mam takie informacje,trudno,
Nawet onawiając 4 tajemnicę różanca-Wniebowzięcie KOSCIÓŁ posługuje sie tym opisem z Apokalipsy.
Większosć książeczek do rozwazań różancowych ma tez taki zapis,iż chodzi o Maryję.Temat: zobacz różaniec rodziców
Ja tez zaczęłam się modlić, korzystając z tej strony, ale chyba nie trzeba tworzyć swoich różyczek, Acino? Bo może coś źle zrozumiałam. Ja otrzymuję Tajemnicę różańca przez Internet i się modlę.Temat: Rozmowy...
Ja z religii mam 5 i 5 Za tajemnice różańca i zeszyt xD.
Temat: Bierzmowanie

Jak sie zdaje modlitwy? Trzeba powiedziec np "Aniele Bozy strozu moj..''?

Może to nie są modlitwy, tylko przykazania np. Boże, Kościelne, tajemnice Różańca itp...

Ot, dzisiaj dowiedziałem się że bierzmowania udzieli mi abp WielgusTemat: Co teraz robisz?
Słucham muzyki
Przepisuję Tajemnice Różańca
Uczę się
Piszę z Alcatelką ^^
Udzielam się na forum
Piję
Temat: religia w szkole
Jak patrze na posty co poniektórych, to cieszę się że nie mam religi z katechetką.
Za to goścowa od religi ostatnio stwierdziła, że mamy za mało ocen i pyta nas z pacierza, dekalogu, tajemnic różańca, drogi krzyżowej itp.

[ Dodano: 2009-03-11, 19:22 ]Temat: Poszerzony rozaniec
Co sadzicie o dodaniu nowych tajemnic do rozanca ?
Temat: Intencje różańcowe
Dzisiaj jest 7 kwiecien, za tydzien mamy Swieta Wielkanocne, i za tydzien jest zmiana tajemnic rozanca. Moze ktos poda nowa intencje na nastepny miesiec. Jest teraz czas na to. Za tydzien wszyscy bedziemy bardzo zajeci.....Temat: śmieszne wpadki na mszy świętej ;]
sytuacja z lekcji religii <troche nie na temat, wiem;p> mała dziewczynka uczyła się tajemnic różańca, i zamiast wniebowziecie Matki Boskiej, powiedziała wniebowchłonięcieTemat: Coś Śmiesznego
A mój kolega jak był ostatnio na religii pytany tajemnic różańca to wymienia, biedaczek wymyśla jakieś nowe i nagle słyszę: nawiedzenie Pana Jezusa w KanieTemat: Duchowa adopcja dziecka poczętego
Tak przez 9 mesięcy należy odmówić :
codzienną modlitwę w intencji nienarodzonego
codziennie odmówić jedną tajemnicę różańca
Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane postanowienia
Temat: Brodnicka pielgrzymka na Jasną Górę
Jeśli Ty jesteś Tą siostrą, która bodajże w przedostatnim dniu tak niesamowicie rozważała tajemnice różańca świętego, to chciałbym Cię bardzo pozdrowić i uściskać.Temat: Fotki Pada
pewnie jak muzułmanin,wstawał o wschodzie słońca tylko z tą różnicą,że dzien zaczynał od różańca,wszystkich tajemnic i co tam jeszcze jestTemat: Armia
Nie wszystko co nie posiada imprimatur musi byc z góry złe, tym bardziej , że w tej książce są modlitwy odmawiane w kościele tj. np koronka do Miłosierdzia Bożego , litania do Najśw. Serca Pana Jezusa , tajemnice Różańca i inne.Temat: Tajemnice swiatła
Kto wprowadził do rózanca swietego tajemnice swiatła
chcaiłabym je przyblizyc
Temat: Modlitwa rózańcowa
Ja co dnia odmawiam różaniec, choć nie zawsze zawsze dobrze się na tym skupiam.W odmawianiu różańca za wsze wspominam powierzone mojej modlitwie osoby.W odmawianiu różańca tak myśle ja ważne są tajemnice i ona pomagają rozważyć to, co się działo w życiu Maryi i Jezusa.Temat: Nasza grupa
Na poprzedniej stronie jest rozpiska. intencje, tajemnice itd. A więc dcodziennie przez miesiąc odmawiasz dziesiątke różańca medytując przepisaną tajemnicę.Temat: Nasza grupa
Witam ! Jestem tutaj nowy, nazywam się Mateusz Pałach, Roztoka. I ja także chciałbym uczestniczyć w odmawianiu różańca. Proszę na następny miesiąc wyznaczyć mi kolejną tajemnice.Temat: Praktyki i wymagania życia duchowego
Praktyki i wymagania życia duchowego
Umacnianiu i pogłębianiu oraz wyrażaniu omówionej duchowości służą praktyki życia wewnętrznego i wspólnotowego, do których należą:
*codzienne oddanie się Niepokalanej, Matce Kościoła i Chrystusowi Słudze;
*modlitwa - codzienna praktyka Namiotu Spotkania i rozważanie tajemnic różańca;
*uczestnictwo w modlitwie liturgicznej Kościoła - przynajmniej jutrznia i nieszpory, o ile możliwe we wspólnocie;
*jak najczęstsze pełne uczestnictwo w Eucharystii;
*codzienny kontakt ze słowem Bożym przyjmowanym jako słowo życia;
*stałe pogłębianie wiedzy religijnej;
*jak najczęstsze korzystanie w wierze z daru odpuszczenia grzechów czy to przez praktykę żalu doskonałego ("duchowego oddychania"), czy przez przyjmowanie sakramentu pojednania;
*zachowanie całkowitej abstynencji od alkoholu i tytoniu;
*dzielenie się dobrami materialnymi;
*uczestnictwo (przynajmniej raz w roku) w jakiejś oazie - dla pogłębienia własnej formacji lub dla pełnienia posługi;
*regularne uczestnictwo w dniach wspólnoty swojego rejonu oraz od czasu do czasu w oazie modlitwy;
*regularne, zasadniczo tygodniowe uczestnictwo w spotkaniach grupy formacyjnej lub diakonijnej, w skład, której się wchodzi.
Podejmowanie powyższych wymagań jest warunkiem i wyrazem żywotności i wierności każdego członka i wspólnot Ruchu wobec Chrystusa i Jego Ducha. Wdrażanie w nie dokonuje się w ramach procesu formacyjnego.

Z tego interesuje mnie szczególnie jeden punkt a mianowicie zachowanie całkowitej abstynencji od alkoholu i tytoniu. Co uważacie na ten temat?? Czy osoba deklarująca się za oazowicza powinna mieć podpisaną Krucjatę Wyzwolenia Człowieka czy może w obecnych czasach nie trzeba już tego mieć?? Czy w ogóle wszyscy wiedzą, co to takiego KWC??
Temat: Bierzmowanie
Ja uważam, że niektórych rzeczy trzeba jednak odpytywać, jak właśnie przykazania, także kościelne, prawdy wiary, 7 grzechów głównych, może dary Ducha Świętego. Ale mocno bym to ograniczył, głównie do tych najważniejszych rzeczy. Kandydat do sakramentu bierzmowania powinien wiedzieć, w co wierzy, powinien znać dekalog i ogólne zasady swojej wiary. W końcu ma być dojrzałym do bycia chrześcijaninem. Jednak wiele rzeczy, jakich się tu, widzę, uczą, jest niepotrzebnych. Jeśli potem się tego trzeba uczyć na zasadzie ZZZ, to to nie ma sensu. Ja ograniczyłbym się jedynie do tych najważniejszych rzeczy, które dojrzały chrześcijanin znać powinien. Ja np. musiałem się uczyć drogi krzyżowej, tajemnic różańca, myślę, że takie rzeczy są akurat zbędne. No i te 90, 150, 200 pytań. Przesada.

Mam mieszane odczucia co do takiego chodzenia do kościoła i zbierania podpisów, jako wymogu dla kandydatów. Choć z drugiej strony komuś, komu naprawdę na takim sakramencie zależy, nie powinno to robić różnicy, bo chodzi do kościoła dla Boga, nie dla podpisów. Ja miałem właściwie szczęście, nie musiałem się uczyć za wiele, raptem 10 rzeczy takich podstawowych i nie musiałem zbierać żadnych podpisów (choć nie stanowiłoby to dla mnie żadnego problemu i tak).

Wybrałem sobie imię Piotr, ponieważ św. Piotr od zawsze najbardziej mi podchodził. Bardzo cenię tego świętego właśnie za to, że jest modelowym przykładem, aby nie poddawać się i gdy czasem zdarzy mi się jakimś grzechem wyprzeć się Boga, to zawsze mogę się wyspowiadać i zacząć od nowa, tak jak właśnie on zrobił. Bóg potrafi zapominać, kocham to hasło:).

Od jakiegoś czasu nachodzą mnie jednak myśli, że mogłem wybrać jako patrona św. Pawła, którego listy uwielbiam. No ale jednak co Piotr to Piotr. Ja przywiązuję wagę do tego trzeciego imienia, patron jest patron.
Temat: Bierzmowanie

Ja uważam, że niektórych rzeczy trzeba jednak odpytywać, jak właśnie przykazania, także kościelne, prawdy wiary, 7 grzechów głównych, może dary Ducha Świętego. Ale mocno bym to ograniczył, głównie do tych najważniejszych rzeczy. Kandydat do sakramentu bierzmowania powinien wiedzieć, w co wierzy, powinien znać dekalog i ogólne zasady swojej wiary. W końcu ma być dojrzałym do bycia chrześcijaninem. Jednak wiele rzeczy, jakich się tu, widzę, uczą, jest niepotrzebnych. Jeśli potem się tego trzeba uczyć na zasadzie ZZZ, to to nie ma sensu. Ja ograniczyłbym się jedynie do tych najważniejszych rzeczy, które dojrzały chrześcijanin znać powinien. Ja np. musiałem się uczyć drogi krzyżowej, tajemnic różańca, myślę, że takie rzeczy są akurat zbędne. No i te 90, 150, 200 pytań. Przesada.
Mam mieszane odczucia co do takiego chodzenia do kościoła i zbierania podpisów, jako wymogu dla kandydatów. Choć z drugiej strony komuś, komu naprawdę na takim sakramencie zależy, nie powinno to robić różnicy, bo chodzi do kościoła dla Boga, nie dla podpisów. Ja miałem właściwie szczęście, nie musiałem się uczyć za wiele, raptem 10 rzeczy takich podstawowych i nie musiałem zbierać żadnych podpisów (choć nie stanowiłoby to dla mnie żadnego problemu i tak).
Wybrałem sobie imię Piotr, ponieważ św. Piotr od zawsze najbardziej mi podchodził. Bardzo cenię tego świętego właśnie za to, że jest modelowym przykładem, aby nie poddawać się i gdy czasem zdarzy mi się jakimś grzechem wyprzeć się Boga, to zawsze mogę się wyspowiadać i zacząć od nowa, tak jak właśnie on zrobił. Bóg potrafi zapominać, kocham to hasło . Ja też mam Piotr. Do końca wahałem się jeszcze między Mateuszem, ale ostatecznie pało na Piotra z podobnych względów co u Ciebie.


Strona 1 z 3 • Zostało wyszukane 135 rezultatów • 1, 2, 3


 Menu
 : Strona Główna
 : tajemniczego ogrodu Opis ogrodu
 : tajemnice III Rzeszy Haunebu
 : Tajemnice Różańca dzieci Rozważania
 : Tajemniczy Ogrod Teatr Bagatela
 : Tajemniczy ogród Teatr karaków
 : Tajemna Ewangelia Marka
 : tajemnica służbową drugi
 : Tajemnica Zaginionej Jaskini
 : Tajemnice zamku Udolpho
 : tajemnice zamku w Malborku Fight Night Champion PS3
Collins Max Allan Wodny swiat
Colonization Second Contact Harry Turtledove
tar bgz
konwerter do 3gb
totalizator sportowy
page 560
Link
 . : : .
Powered by Wordpress | Designed by Elegant WPT